Редис: тонкощі посіву

Редис: тонкощі посіву. Фото

Редиска – одна з найпопулярніших культур на дачній ділянці. Однак незважаючи на це багатьом не вдається виростити великі і соковиті коренеплоди. У чому ж причина і як можна виправити ситуацію?

Редис навіть при 16-18-годинному дні і порівняно високій температурі (18-25°С) дуже швидко дає квіткову стрілку. Щоб затримати стрілкування, висівати редиску можна злегка затіненому місці і регулярно поливати. Якщо ж висіяти його 15-20 серпня, із зменшенням дня коренеплоди досягають великих розмірів, а якість і смак м’якоті погіршуються.

Редис, як і всі скоростиглі культури, любить родючі грунти, щедро заправлені органікою, легкі суглинисті і супіщані із слабокислою або нейтральною реакцією. Не слід висівати редис після капусти і коренеплодів, оскільки у них одні хвороби.

Редис: тонкощі посіву. Фото
Редис

Багато вчених вважають, що якщо грунт на ділянці родючий і до того ж заправлений полуразклавшимся гноєм, можна цілком обійтися без мінеральних добрив. Вони будуть ефективні на бідних грунтах. Але пам’ятайте: надлишок азоту призводить до посиленого росту листя на шкоду формування коренеплодів.

Врожайність редиски залежить від якості насіння, розміру, їх підготовки та посіву. Так, з дрібних насіння коренеплоди виростають в 1,5 рази менше, ніж з великих (діаметр яких – 3,5 мм; середніх – 2,5 і дрібних – 2 мм). Кожна рослина має отримувати максимум світла, поживних речовин.

Особливо чутливий редис до нестачі площі живлення у фазі линьки (коли в місці переходу кореня в стебло шкірка тріскається і, якщо уважно придивитися, частину корінця округляється, починає формуватися коренеплід).

Щоб поліпшити проростання, перед посівом насіння рекомендують замочувати на 2-3 години у воді кімнатної температури, можна – з мікроелементами.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *