Як виростити кольрабі самостійно?

Як виростити кольрабі самостійно?

За зовнішнім виглядом цей вид капусти нагадує ріпу або брукву, однак у неї не їдять листя, а нижню потовщену частину стебла – стеблеплід. Як виростити кольрабі на своїй дачній ділянці?

Кольрабі – сама скоростигла капуста. Термін дозрівання становить лише 60 днів. Як і багато капустяні культури, вона відноситься до дворічних рослин, тобто протягом першого року нарощує стеблеплід, а в другий рік викидає квітконоси і зав’язує насіння.

Посів насіння

Виростити кольрабі може будь-який городник: агротехніка така ж, як і для білокачанної капусти. Кращі попередники – огірки, картоплю, бобові, буряк, томат. А от місце після брукви, редиски, салату та редьки для неї зовсім не підходить. У кольрабі короткий вегетаційний період, тому можна отримувати врожай з однієї і тієї ж грядки 2-3 рази за сезон.

Висаджувати кольрабі у відкритий грунт можна розсадою або насінням. На розсаду насіння висівають у теплиці або в розсадні ящики, починаючи з середини березня. Пізні сорти вирощують прямим посівом насіння в грунт в кінці квітня – початку травня. В кінці червня можна сіяти в третій раз. Опускають по декілька насінин в лунку. Схема посадки – 20-30 см між рослинами і 40-50 см в міжряддях. Глибина загортання – 1-2 см.

Догляд

Коли з’являється перший лист, рослини проріджують, залишаючи тільки одне здорове. Після підгодовують сумішшю аміачної селітри і сульфату калію (1:2 по 20-30 г на 1 кв.м). При розпушуванні потрібно намагатися не приваливать грунт до основи стеблеплодов, щоб уберегти їх від червоточин і розтріскування.

У спекотне літо кольрабі потрібно добре поливати. Засуха пригнічує зростання, і тоді стеблеплід не утворюється або виростає дрібний, грубий і малоїстівна. Однак від занадто рясного поливу кольрабі може потріскатися.

Корисне “сусідство”

Особливість кольрабі в тому, що її можна вирощувати як попередню або наступну культуру, одержуючи два врожаї різних овочів з однієї і тієї ж грядки. Як попередника – перед помідорами, огірками, квасолею та іншими овочами, які висаджують у 2-й половині травня. Кольрабі в цей час їм допоможе”, притіняючи молодих сусідів від сонця. А коли вони почнуть рости, кольрабі буде вже прибрана. Як подальшу культуру кольрабі висаджують після зеленних культур, зеленого гороху. До осені вона встигне дати врожай стеблеплодов.

Прибирання врожаю

Збирають урожай кольрабі в 3-4 прийоми, коли стеблеплоди ніжні і соковиті (діаметром 8-10 см). Переросла капуста несмачна, жорстка і волокниста. Ранню їдять відразу ж, а пізні сорти можна закласти на зберігання. Для цього кольрабі прибирають з корінням, обрізають тільки листя і складають у дерев’яні ящики. Зберігати краще при температурі від 0 до 5°С. Трохи більше місяця стеблеплоди кольрабі можна тримати в холодильнику.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *