Цвітна капуста – корисні поради для городника

Цвітна капуста - корисні поради для городника

Корисні властивості цвітної капусти відомі всім. Проте не кожен знає, як правильно її вирощувати, щоб отримати хороший урожай.

Будь-яка капуста вимоглива до вологи. Якщо немає можливості організувати постійний полив, цю культуру краще не садити. Ще цвітна капуста любить простір і сонце. Саме головне – не прогавити час збору врожаю, інакше рослина швидко йде в колір.

Якщо у рослини при появі 7-8 справжніх листків верхні листки починають закручуватися всередину – швидше за все вже з’явився квітковий пагін. Тоді внутрішні листя я розкриваю, добираюся до суцвіття і обриваю кілька дрібних молоденьких листочків, які прилягають до квіткового втечі. Такий прийом допомагає звільнити простір навколо квіткового втечі для його зростання всередині куща.

Щоб качан залишався білим, його треба сховати від сонця. Для цього великі листя у цвітної капусти вгорі збираю “в купку” і пов’язую мотузкою чи гумкою. Замість цього підростаючий качан можна прикрити надломленими (одним або двома) великими капустяним листям.

У дуже жарку і суху погоду качани у цвітної капусти не можуть зав’язатися. Тоді рекомендую опівдні рослини поливати прохолодною водою, але не під корінь, а зверху на кущ. Такий холодний душ не зашкодить рослинам. Вода не буде застоюватися в листі – частина її швидко випарується, а частина вбереться. Нижні листки, в яких капуста запасає поживні речовини, влітку обривати не можна.

На початку осені, коли денна температура близько 20°С і нижче, часто буває дощова погода – найбільш відповідний час для розвитку квіткових пагонів цвітної капусти. Вони стають щільними, соковитими і можуть вирости до 3-3,5 кг. Саме восени можна видалити нижнє листя у рослини – щоб вода не накопичувалася в голівці і вона не гнила.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *