Як виростити печериці взимку?

Як виростити печериці взимку? фото

Для багатьох найвідоміший гриб – шампіньйон. Тому часто виникає питання, а чи можна перенести грибницю з городу додому і вирощувати печериці в приміщенні взимку?

При наявності теплого підвалу або затіненій непрозорою плівкою теплиці, що  обігрівається – так. Готовий компост, взятий з городу або заздалегідь приготований, укладаю в гряди або в ящики, стелажі шаром 25-30 см (100 кг/кв.м) і втрамбовую (при натисканні рукою повинен злегка пружинити).

Останнім часом вирощую печериці в поліетиленових мішках, в які вкладаю не менше 10-25 кг компосту шаром, зазначеним вище. Через 2-3 дні, коли температура компосту знизиться до 23-27°С (оптимальна-24-25°С), саджу грибницю. Тільки якісний посадковий матеріал може забезпечити високий урожай. На 1 кв. м площі знадобиться 500 г зернової грибниці.

Припіднімаючи компост і в утворену ямку на глибину 4-5 см розміщую шматочок грибниці завбільшки з сірникову коробку. Прикриваю її компостом і злегка притискаю. Саджу в шаховому порядку на відстані 20-25 см. Зернову грибницю можна просто розсипати по поверхні грядки, закрити шаром компосту 4-5 см і злегка його ущільнити.

В цей час в приміщенні повинно бути волого. Якщо грунт пересихає, вкриваю гряду папером (мішковиною) і обережно поливають з лійки з дрібним ситечком або шланга з розпилювачем. При цьому вода не повинна потрапити на грибницю.

Температура повітря в приміщенні – 14-25°С, а в компості – 23-27°с. Якщо остання перевищить 27°С, гряди потрібно охолодити, добре провітривши приміщення. Якщо ж температура компосту нижче необхідної, треба вкрити гряду сухий мішковиною або соломою і підняти температуру на 2-3°С.

Через 7-12 днів після посадки грибниця повинна добре розростися. Щоб перевірити це, злегка при-піднімаю компост в місці посадки, від якого повинні відходити білі паутинистые нитки на 5-8 см навколо.

Через 12-20 днів (в залежності від швидкості розростання грибниці) поверхня ящиків, мішків або засинаю покривним грунтом (шаром вологої землі товщиною 3-4 см). Це важливо для росту грибів. Через 3-5 днів після цього температуру в приміщенні знижую до 14-17°С. Стежу, щоб вона не перевищувала 20°С, інакше печериці рости не будуть. Земля на грядках повинна бути завжди вологим. При пересиханні на ній утворюється кірка, що перешкоджає як розростання грибниці, так і доступу до неї повітря. Тому регулярно зволожую гряди, дуже обережно поливаю їх з лійки або кроплю з розпилювача. Струмінь води повинна бути слабкою, щоб волога залишалася в покривному грунті, але ні в якому разі не в компості, що призведе до відмирання грибниці і може різко знизити або навіть знищити весь урожай.

Через 15-20 днів після засипання покривного ґрунту (і, відповідно, через 27-40 днів з дня посадки грибниці – в залежності від температури повітря в приміщенні) з’являються перші гриби. Спочатку печериці ростуть гніздами по 5-8 і навіть по 20 штук. Коли грибниця розростається по всій гряді, гриби ростуть рівномірно по її поверхні.

З моменту появи печериць приміщення ретельно провітрюю, не допускаючи протягів. Взимку для підтримання постійної вологості повітря 85-90% ставлю ємності з водою (влітку, у спеку, просто змочую цементну підлогу).

Гриби збираю обережно, щоб не пошкодити плодове тіло і грибницю, – просто викручую їх з грунту. Ці місця відразу присипаю покривної землею. Вона стане в нагоді і якщо на поверхні грунту при нестачі свіжого повітря утворилася щільна біла кірка з грибниці (строма). Кірку обережно видаляють, а місце присипаю покривної сумішшю, збільшуючи при цьому приплив свіжого повітря.

Плодоношення печериць в закритому приміщенні (залежно від умов вирощування) триває 2-4 місяці. За цей час за описаним способом збираю від 4-6 до 10-15 кг грибів з 1 кв.м. А при дуже хорошому догляді і більше. Печериці плодоносять хвилями.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Один коментар

  1. Сергій

    Напишіть мені де можна придбати грибницю печериці?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.