Якщо картопля висихає…

Якщо картопля висихає...

Якщо листя картоплі почали жовтіти, вкриті коричневими плямами, а після і зовсім стали опадати, то рослина уражена альтернаріозом – ранньою сухою плямистістю.

Хвороба листя викликають збудники – гриби Alternaria solani і А. Аlternate. Починається захворювання з появи дрібних хлоротичних (білих) плям, які поступово темніють і набувають коричневого забарвлення. Уражені тканини стають крихкими і ламкими.

При сильному розвитку сухої плямистості листя жовтіє і поступово засихають. На стеблах і черешках альтернаріоз проявляється у вигляді штрихів, які, з’єднуючись, утворюють суцільні плями, витягнуті в довжину. Збудники захворювання можуть знаходитися в грунті або на її поверхні, в рослинних залишках, пошкоджуючи листя, черешки та стебла рослини, але при цьому зараження бульб картоплі не відбувається.

Як боротися?

  • Заходи боротьби фітосанітарні, агротехнічні та хімічні. Вони повинні бути спрямовані не тільки проти патогенів, але й на створення максимально сприятливих умов для рослин.
  • Насамперед, необхідно усунути джерела інфекції. Тому знищення рослинних решток і глибока оранка обов’язкові.
  • Альтернаріоз на картоплі і томатах викликається одними і тими ж збудниками, тому не можна розташовувати рослини близько один до одного.
  • Для успішного захисту від захворювання рослин також необхідно гарне харчування.
  • Профілактичні обробки проводять з моменту появи ознак хвороби або при змиканні бадилля. Обприскують рослини препаратами Дітан М-45, Поликарбацин, Сандофан М8, Ридоміл МЦ, Рипост М і Тату – від 5 до 9 разів.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *