10 способів боротьби з дротяником

10 способів боротьби з дротяником

Дротянка – всюдисуща личинка жука-щелкуна. Вона здатна перебувати в землі 4 роки і харчуватися практично будь-яким урожаєм. Але особливо сильно дротянка пошкоджує посадки картоплі.

Існує маса способів, спрямованих на боротьбу з шкідником, проте найкращим варіантом залишається використання відразу кілька методів боротьби.

Спосіб 1. Пастки

Пастки з банок, наповнених молодими листям картоплі, допомагають боротися з дорослим шкідником – самим щелкуном. Цей метод спрямований на запобігання появи личинок, так як одна самка може за сезон відкласти до 200 яєць.

Спосіб 2. Цибулиння

У кожну лунку при посадці картоплі потрібно кинути пристойну оберемок цибулиння. Однак цей спосіб не дієвий, якщо проводити захід у вітряну погоду – лушпиння швидко розлетиться. Як варіант, можна використовувати цибульний відвар, в якому замочують перед посадкою бульби картоплі. Це не тільки не сподобається проволочнику, але і захистить рослини від деяких можливих захворювань.

Спосіб 3. Сидерати

Вісівання сидератів відноситься до досить дієвого способу боротьби з дротяником. Гірчиця, горох, фацелія – ці культури прекрасно відлякують непроханого гостя, однак, звичайно, вирощування додаткових культур на ділянці вимагає додаткових сил, часу і грошей.

Спосіб 4. Гірчичний порошок

Якщо немає бажання возитися з сидератами, то при посадці картоплі в лунку можна насипати гірчичний порошок. Цей варіант значно безпечніше використання “хімії”, а нелюбов дротяників до гірчиці грає на руку городникам. До речі, використовувати такий метод боротьби можна і при посадці редьки або ріпи. При бажанні до гірчичного порошку можна додати навіть пекучий перець.

Спосіб 5. Приманки з коренеплодів

Якщо є час, то на глибині 5-10 см у ґрунті можна зробити спеціальні приманки для дротяників, використовуючи картопля, буряк або морква. Однак робити їх потрібно постійно, враховуючи тривалість життя шкідника. Таку приманку разом з розмістилися на ній личинками можна діставати з землі вже через 3-4 дні. Щоб не втратити місцезнаходження живильної пастки, можна відзначити його яскравими прутиками.

Спосіб 6. Зниження кислотності ґрунту

У комплексі з іншими гарний і цей метод боротьби. Для знищення дротяників вапно розкидають прямо по поверхні грунту або додають її при посадці картоплі прямо в лунку. Крім того, домогтися зниження кислотності ґрунту можна також додаванням в лунки золи, меленої яєчної шкаралупи або посадкою бобових культур.

10 способів боротьби з дротяником

Спосіб 7. Очищення ділянки

Якщо вчасно боротися з бур’янами на ділянці (особливо це стосується пирію), то кількість їжі у дротяників різко скоротиться. Крім того, корисно відразу після збирання врожаю прибирати з городу і всю бадилля, а також дрібні бульби картоплі. Чим менше живлення для шкідника, тим менше і його чисельність.

Спосіб 8. Сезонне перекопування

Восени перед самими морозами необхідно глибоко перекопати всю ділянку. Після такої процедури багато личинкок шкідника виявляться на поверхні ґрунту, а від морозу просто загинуть. Повторити аналогічну глибоку перекопування потрібно і навесні, адже така земля буде більш суха, а значить, менш живильна для шкідника.

Спосіб 9. Розчин марганцівки

Перед посадкою картоплі в лунку також можна виливати 0,5 л розчину марганцівки. Однак такий варіант потребує значної кількості води. Цей спосіб доречний швидше для невеликих посадок. Для приготування розчину необхідно використовувати 5 г марганцівки на 10 л води.

Спосіб 10. Хвойні голки

Хвойні рослини також допомагають боротися з дротяником. Краще збирати хвою безпосередньо перед посадкою картоплі – дня за 2. Найкращим варіантом вважаються гілки молодих сосен. Під час посадки в борозну спочатку кладуть картоплю, потім насипають золу і перегній, а зверху всю борозну вкривають сосновими гілками.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *