Кольрабі вирощування і догляд у відкритому ґрунті

У статті піднімемо тему садіння, вирощування і догляду кольрабі у відкритому ґрунті. Ви дізнаєтесь про всі етапи, без яких важко сподіватись на хороший врожай цієї культури.

Кольрабі менш популярна за деяких своїх родичів, включаючи білокачанну капусту. Але при цьому заслуговує на увагу, адже містить вітамін С, має приємний на смак, багата клітковиною і при цьому добре вирощується.

Ось про це і поговоримо детальніше.

Як вирощувати кольрабі


Вирощування капусти кольрабі у відкритому ґрунті починається із посіву насіння на розсаду. Сіяти насіння можна від березня до початку травня. Але найчастіше це 20-30 числа березня (для помірних широт).

Вибирайте такі сорти, які мають потрібні вам характеристики, куплені в надійних постачальників. Бажано садити як ранні, так і пізні сорти. Із перших ви зможете готувати різноманітні страви влітку, а пізні підійдуть для тривалого зберігання і стануть джерелом вітамінів протягом довгої зими.

Перед посадкою насіння можна загартувати, щоб рослина стійкіше переносила температурні коливання. Для цього насінини на хвилин 20 заливають теплою водою (не гарячою), а потім опускають у прохолодну воду.

А для профілактики хвороб, збудники яких можуть бути на насінинах, їх потрібно замочити на 2 години у слабкому розчині марганцівки.

Для вирощування розсади підійдуть ємності і з ґрунтом. Садити насіння на глибину 1,5 см, загорнути землею і легенько втрамбувати.

Можна садити насіння і вирощувати розсаду в окремих скляночках. При пересадці ємність розрізають і рослинку садять разом із землею. В такому випадку приживлюваність вища.

як виглядає капуста кольрабі

Ідеальна температура для вирощування розсади – 20 градусів тепла. Як правило, такі умови можна організувати у заскленому балконі. В нічний час температура може понижатись до 10градусів, тепла. Це нормально, завдяки такій температурній різниця розсада росте міцнішою, не витягується.

На протязі всього вирощування потрібно тримати землю у горщиках вологою, але не перестарайтесь, щоб розсада не загнивала. Для кращого росту саджанців кольрабі можна підживити універсальним добривом для овочів.

Підживлювати можна як вливаючи добрива під корінь, так і розприскуючи розчин із пульверизатора на листя рослин.

Через днів 40 після посадки можна пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Рослинка повинна вже мати хоча б 4 справжні листочки.

Як виростити кольрабі у відкритому ґрунті

Слід заздалегідь підготувати ділянку під посадку кольрабі. Ділянка повинна добре освітлюватись сонцем, не повинна знаходитись в низині. Інакше після дощів тут буде болото і важко виростити хороший врожай.

Восени внесіть добрива, перекопайте і розрівняйте землю. Можна вносити як органічні добрива (перегній) так і мінеральні. Для цієї мети дачники використовують аміачну селітру, суперфосфат.

Відстань між рядками повинна бути приблизно 50 см. А в рядку садіть саджанці кольрабі так, щоб між ними було 40 см.

Не садіть надто густо, інакше важче доглядати за рослинами. Та й шкідники полюбляють щільні насадження.

Перед тим, як садити кольрабі, пересвідчитесь що тут не росли редька, редиска, буряк, інші види капусти. А от помідори, цибуля, картопля чи бобові – хороші попередники.

Як доглядати за кольрабі у відкритому ґрунті

Догляд за кольрабі у відкритому ґрунті полягає в регулярному підливанні (можна двічі на тиждень), особливо у засушливий період. Підливати потрібно у похмурий день або ввечері. Інакше прямі сонячні промені висушать більшу частину води до того, як вона потрапить до коріння.

Не лийте одразу багато води, інакше головки капусти можуть розтріскатись. Краще частіше здійснювати цю процедуру.

Окрім поливів, слід проводити заходи по боротьбі із хворобами і шкідниками.

Спробуйте скористатись нашими порадами:

  • Вибирайте сучасні сорти капусти, які стійкі до хвороб і шкідників,
  • Не садіть кольрабі там, де того вже вирощувалась ця капуста. Нехай пройде років 4, тоді можна садити на тому самому місці.
  • Регулярно прополюйте бур’яни, адже у них ховаються шкідники і збудники хвороб,
  • У разі виявлення проблеми використовуйте сучасні хімічні засоби захисту. Купуйте препарати у перевірених магазинах. Залишіть вибір на продукції відомих світових виробників.

Я виростити капусту кольрабі із насіння

Ви також можете садити кольрабі із насіння, прямо у ґрунт. Садять пізно весною, коли проходить загроза приморозків. Сіяти на глибину 2 см, закрити землею і легенько утрамбувати.

Відстань між посадженими рослинами така ж, як і при висадженні розсади.

Збір врожаю кольрабі

Терміни збирання кольрабі різняться, залежно від погодних умов, вибраного сорту, термінів посадки. Але в основному орієнтуйтесь на серпень.

Трішки про те, як росте капуста кольрабі. Це смачний і корисний овоч. Але, якщо запізнитись із збиранням врожаю ранніх сортів, овоч поступово втрачає свої властивості, стає волокнистим і несмачним.

Протягом пів місяця можна зберігати зібрані головки ранніх сортів у холодильнику. Для цього господині тримають їх загорнутими у поліетиленові пакети. А пізні сорти чудово переносять тривале зберігання, за умови дотримання рекомендованих умов:

  • Обрізати листя і корені із капусти,
  • У разі потреби просушити овоч,
  • Зберігати капусту у вологому піску. Не допускати висихання піску: регулярно зволожувати (але мати міру, не перестаратись).

Висновок. Вирощування капусти кольрабі у відкритому ґрунті не є складним, якщо дотримуватись усіх рекомендацій. Ви дізнались про вирощування і догляд кольрабі у відкритому ґрунті, зрозуміли як посадити рослину і зібрати хороший врожай. На закінчення відео, які допоможуть вам краще зрозуміти тему.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *