Вирощування білокачанної капусти у відкритому грунті

Зі статті дізнаєтесь як здійснюється вирощування білокачанної капусти у відкритому ґрунті, на що звернути увагу і як не наробити помилок.

Ця капуста досить стійка до погодних умов, непогано переносить понижені температури.  Але вимоглива до складу ґрунту.

Вирощування капусти білоголової у відкритому ґрунті відео:

Підготовка ґрунту під посадку капусти

Перед тим, як вирощувати капусту білокачанну, потрібно підготувати городі вибрати ділянку. І бажано це зробити заздалегідь, ще восени. Не садіть там, де того вже вирощували капусту. Бажано, щоб ділянка була рінистою, добре освітлювалась сонцем. Не садіть в низині, оскільки в дощові періоди там буде збиратись зайва волога, яку так люблять збудники хвороб.

Для вирощування потрібно вибирати ділянку багату на гумус, добре підходять суглинисті ґрунти. Не бажано садити капусту на піщаних ґрунтах. Реакція ґрунту повинна бути слабо кислою, на лужних ґрунтах росте гірше.

Ділянку бажано підготувати ще восени. Для цього після збору врожаю винесіть бур’яни,  і внесіть добрива. Для цього підійде перегній. Тоді потрібно ділянку перекопати (переорати) і розрівняти.

В такому стані залишають на весну. Якщо не встигли восени, то вносити добрива можна і весною. Для цього можна використати як вже згадуваний перегній, так і мінеральні добрива типу суперфосфату, нітрофоски. Їх дають у розрахунку 2 столові ложки на м² ґрунту. Але беріть перегній не свіжий, а добряче перепрілий.

Також, для насичення землі азотом можна додати перед оранням склянку попелу на кожен метр квадратний ґрунту.

Якщо ж у вас обмежені ресурси, тоді можна вносити добрива безпосередньо під час садіння. У кожну ямку киньте пів кілограму компосту або перегною, жменю попелу і чайну ложку нітрофоски.

Садіння капусти у відкритий ґрунт

Вирощування капусти білоголової у відкритому ґрунті починається із розсаду. Легше всього купити готову на базарі, адже це трудомісткий процес, і не кожен знаходить достатньо сил і бажання для її вирощування. Купуючи, вибирайте тільки здорову і сильну розсаду, із добре розвинутою кореневою системою.

Терміни висаджування капусти залежать від сорту. Ранні садять раніше (в кінці квітня-на початку травня). А пізні сорти, призначені для зимового зберігання можна висаджувати у ґрунт протягом усього травня і навіть, на початку літа.

Відстань між рослинами при посадці залежить від сорту. Адже одні саджанці дають менші головки капусти, інші більші.

В середньо орієнтуйтесь на такі показники:

  • Відстань між рядками від 40 до 60 см,
  • Відстань між капустами у рядку 30-50 см.

Вибирайте для садіння похмурий день – тоді краще приживається розсада. Або може йти невеликий дощ або садіть ввечері.

Глибина садіння залежить від висоти розсади, адже всі листочки повинні бути над поверхнею землі. Технологія садіння така:

  • Викопуєте лунку потрібного розміру,
  • Кладете туди добрива (якщо восени не внесли),
  • Налийте до літри води,
  • Поставте рослину, розрівняйте коріння, щоб не загиналось,
  • Акуратно загорніть землею і притисніть ґрунт, щоб рослинка не впала.

Вирощування безрозсадним способом

Технологія вирощування капусти білоголової у відкритому ґрунті допускає і посів насіння одразу в землю. Це можна робити із квітня до початку літа.

Рослини виростають міцнішими, більш загартованими і легше переносять сюрпризи природи. Крім можна швидше отримати врожай.

Догляд

росте білокачанна капуста

Агротехніка вирощування капусти білоголової полягає в регулярних поливах, особливо у засушливі періоди. Поливати слід зранку або ввечері. Інакше частина води випарується скоріше, ніж досягне коріння. Крім цього, крапельки на листі рослин можуть стати лінзами, які фокусуючи сонячне коріння приводять до опіків.

Поливати слід регулярно, якщо ж волога поступає замало або рідко, то качани капусти виростуть дрібними.

Не допускайте росту бур’янів, які призводять до загущення насадження, розвитку шкідників і бур’янів. Із бур’янами можна боротись використовуючи цілий комплекс агротехнічних заходів:

  • Не садіть капусту двічі поспіль на тому самому місці,
  • Восени, після збору врожаю можна обприскати ґрунт хімічними препаратами, які зменшують кількість бур’янів,
  • Регулярно прополюйте насадження. Це ще й дозволяє боротись із засохлою кіркою землі, яка не дає воді і повітрю проникати до коренів рослини.

Підживлення

Ми не знаємо, як виростити білокачанну капусту без підживлення. Адже ще на початках рослина бере корисні речовини із добре підготовленої восени землі. А далі потрібно регулярно вносити добрива.

За сезон достатньо декілька разів внести добрива. Першого разу на 15-18 день після посадки, можна внести настій коров’яку, у розрахунку пів літри розчину на одну рослину. Лити добрива під корінь.

А вже через місяць після посадки розсади, потрібно друге підживати насадження капусти. Для цього також можна скористатись органікою: або настоєм курячого посліду або коров’яку.

Третій раз вносять добрива під капусту коли та формує качани. Тут дачники дають сечовину або мінеральні добрива.

Боротьба із шкідниками і хворобами

У капусти достатньо ворогів, і з ними потрібно вести боротьбу. Виростити капусту білокачанну можна тоді, коли ви регулярно слідкуєте за насадженням і вчасно ліквідовуєте проблеми.

Із хвороб найбільше дошкуляє чорна ніжка, різновиди гнилі, борошниста роса, капустяна кіла. Для профілактики захворювань не допускайте перезволоження і затримки вологи, боріться із бур’янами, садіть саджанці на рекомендованих відстанях, щоб не було загущення насаджень. Також, не вносьте занадто велику кількість азотних добрив.

Часто збудники хвороб потрапляють на ділянку разом із розсадою. Тому, при покупці саджанців старанно їх огляньте.

Якщо ж хвороба виникла, потрібно обробити рослини хімічними препаратами. В садових магазинах кожного року поступають сучасні і ефективні засоби, які допоможуть виростити хороший врожай. Тільки пересвідчитесь, що ви купуєте оригінальну продукцію.

Збирання капусти

За 20 днів до збирання врожаю потрібно припинити поливи насадження. Це дозволить капусті краще зберігатись. Починати збирати капусту потрібно при настанні перших нічних заморозків.

Зрізають качани ножем, залишаючи декілька листків. Зберігати в прохолодному місці.

Висновок. Ми розповіли про вирощування капусти білоголової у відкритому ґрунті, а вам залишається тільки виконувати наші поради. І на закінчення цікаве відео, яке дозволить вам отримати чудовий врожай:

 

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *