Кращі сорти гарбуза

Кращі сорти гарбуза. Фото

Гарбуз – сорти й види

Сорт «Палав-каду»

У кулінарних цілях можна вирощувати гарбуз мускатний, Палав-каду. Він має помаранчеву шкірку і м’якоть. Розрізаючи плід видно як багато там соку. Вагу має не більше 10 кілограм. Зберігати можна близько 4 місяців. Сорт Палав-каду є одним з найбільш смачних гарбузів. Цей сорт в Індії використовують у ході лікування туберкульозу. Вчені довели, що водний екстракт плода даного сорту в розведенні 1 до 10 тисячам перешкоджає розмноженню туберкульозної палички.

Сорт «Валок»

Кущовий, лежкий, ультраскоростиглий сорт гарбуза, займає небагато місця. Будь-який дачник мріє про таке. У світі такий існує – це Валок. Сірого кольору шкірка, вага плоду до 8 кілограм, якість смаку посередня, проте дуже корисний сік.

Сорт «Центнер»

Італійський сорт гарбуза Центнер. Білого кольору м’якуш, шкірка жовта. Насіння великі білі, в одному плоді їх більше 800 штук. Як бачите його вигідно вирощувати тим, хто займається вирощуванням гарбузів з метою продавати з них насіння. Ягоди в середньому важать 55-60 кілограм, деякі ростуть до 95-100 кілограм. На одній рослині в середньому зав’язується близько 7 плодів. Центнер за термінами дозрівання є ранньостиглим сортом, проте, ранні гарбуза, як відомо, мають невелику вагу, а цей сорт зовсім навпаки. Часто сорт Центнер використовується в якості корму для тварин. Він має солодку м’якоть, з неї навіть можна готувати кашу. Проте вирощувати цей сорт для кулінарії – сенсу немає. Що можна з таким гігантом зробити?

Кращі сорти гарбуза. Фото

Сорт «Титан»

Досить поширений сорт гарбуза Титан. Офіційні дані свідчать, що максимальна вага плодів досягає близько 500 кілограм. Однак у практиці мало хто вирощував плоди понад 150 кілограм. Щоб отримати гарбуз рекордних розмірів необхідно вирощувати його в ґрунті багатим перегноєм і на рослині треба залишати лише одну зав’язь, а решту обрізати. Найкраще вирощування Титану здійснювати за допомогою розсади. Необхідно регулярні поливи і підживлення. Огудина гарбузів цього сорту довгі, тому краще садити рослини за схемою 1.5 на 1.5 метра. Також уваги заслуговує і смак сорту Титан. Навіть сирі гарбузи дуже солодкі.

Сорт «Усмішка»

Кущовий, скоростиглий гарбуз . На одній рослині зростає близько 8-10 плодів, чия маса становить 1-1.5 кілограма. Дуже зручна вага у цього сорту, адже з ним можна один плід приготувати, і вистачить поласувати всій родині. Смак відмінний, дуже солодкий, навіть хочеться покуштувати її сирою. Один мінус – шкірка тверда. Посів треба здійснювати за схемою 80 на 80 сантиметрів.

Сорт «Паризький червоний»

Ще один цікавий сорт, на цей раз родом з Франції – Руж Віф Детамп (по-нашому – Паризький червоний). Плоди масою до 20 кілограм, темно-червона шкірка, ніжно-жовта, соковита і солодка м’якоть. Годиться як на корм для тварин, так і для вживання в їжу.

Кращі сорти гарбуза. Фото

Сорт Мирани Ді Киоджа

Цікавий сорт Мирани Ді Киоджа. Батьківщина сорту – Італія. Гофровані, горбкуваті, пухирчасті плоди. Це таке незвичайне створення, що має уплощенную форму у вигляді тюрбана і вага до 10 кілограм. Солодка м’якоть помаранчевого забарвлення.

Сорт «Апорт»

Середньостиглий сорт гарбузів під назвою Апорт. Має компактний кущ і короткі батоги. Кулясті плоди масою 5-7 кілограм. Помаранчеве забарвлення фону, без малюнка. Тонка кора. Хрустка, жовта м’якоть середньої солодощі і товщини. На сорт Апорт дуже схожий гарбуз Попелюшка. Поверхня плоду пофарбовані в золотисто-жовтий колір з помаранчевим відливом. Солодкий, м’якоть кремова з дуже хорошим смаком.

Сорт «Крихітка»

Цікавий екземпляр – гарбуз Крихта. Росія є батьківщиною цього сорту. Середньо-плетиста рослина. Плоско-округла форма плода, маса якого становить близько 2-3 кілограма. Світло-сіре забарвлення, майже біле. Солодка, соковита, щільна, яскраво-жовта м’якоть з високим вмістом цукру і сухих речовин. Зберігаються плоди добре і смакові якості відмінні.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *