Лікувальні і корисні властивості моркви

Людство знайоме з морквою ще з давнини. Безліч наукових праць і різних трактатів написано про користь цього соковитого і смачного коренеплоду. І так, моркву… Чим же корисна ця культура? Останні наукові дані свідчать, що вона містить у собі безліч антибіотиків натурального походження, так звані фітонциди, хоча на відміну від цибулі і часнику морква не виділяє ніяких різких запахів. Потримавши в роті сік моркви, або пожувавши її саму, у ротовій порожнині різко зменшується кількість різних хвороботворних бактерій.

До того ж морква містить вітаміни РР, Е, С, група вітамінів B, а також пектини, і мінерали – кремній, бор, залізо, кобальт, марганець, фосфор, сірку, мідь, йод, фтор, хлор, цинк і магній. Але основна цілюща цінність цього овоча полягає у величезній кількості каротину, що перетворюється в організмі у вітамін А і є сильним антиоксидантом. Недолік цього вітаміну може розвинути недокрів’я, швидку стомлюваність організму і погіршити зір. Для повноцінного росту та розвитку дитини, дитячому раціоні повинна бути морква, виняток становлять діти з яскраво вираженою алергічною реакцією на цей коренеплід.

Моркву і морквяний сік, корисно вживати при жовчнокам’яній хворобі, запаленнях нирок і печінки, порушення системи травлення, приміром, гастритах. Цей овоч є відмінною профілактикою туберкульозу та застудних захворювань, у годуючих жінок добре стимулює лактацію, дуже корисний для очей, покращує зір, допомагає в ході порушень серцевої діяльності, омолоджує організм і поліпшує склад крові, насичує шкіру вологою і надає їй особливу шовковистість і гладкість.

Морква – це високопоживний коренеплід. В гастрономії її широко використовують як найбільш популярну приправу, також вона може бути у страві і основним продуктом. Її додають в борщі, супи, соуси, салати, також з нього готують різні пудинги, суфле, запіканки і котлети.

Дуже важливо знати, що антиоксидантні властивості моркви при термічній обробці не тільки залишаються, але і майже уп’ятеро зростають. А для того щоб краще засвоювався каротин, її необхідно вживати разом з яким-небудь жиром. Тому що, каротин стає вітаміном А тільки в присутності жирів.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.