Лілійники — старі добрі друзі на клумбі

Лілійники — старі добрі друзі на клумбі

Досвідчені садівники давно дружать з цими приємними квітами, люблять їх і саджають знову, щоб з кожним роком радіти чарівним бутонам. Різні сорти квітів дозволяють висаджувати їх у великих кількостях таким чином, щоб цвітіння тривало протягом тривалого часу, один за одним починали цвісти різні види.

Посадка лілійників здійснюється за допомогою підготовлених заздалегідь саджанців, які можна придбати в розплідниках або магазинах. При купівлі варто звернути увагу на те, що схожість лілійників і лілій видно тільки під час цвітіння, бутони схожі один на одного.

Розмножуються ж рослини по-різному: лілії – за допомогою цибулин, лілійники – за рахунок висаджування кореневищ в грунт. Продаються готові до посадки кореневища в сплячому виді, їх можна зберігати в холодильнику до момента посадки. Але якщо раптом у саджанця стали з’являтися листочки, то це послужить сигналом до висаджування квітки в контейнер з землею.

Посадка кореневищ в грунт

Посадка кореневищ в грунт

Незалежно від того, в квітковий горщик або відкритий ґрунт висаджуються рослини, невелику підготовку слід провести перед цією процедурою. Кореневу систему уважно оглядають, щоб не пропустити відмерлі пагони. Їх потрібно видалити (обрізати). Потім помістити рослину в розчин стимулятора росту коренів на деякий час (кілька годин). Після того, як коріння напитаются розчином, рослини можна висаджувати в грунт.

В якості майбутнього постійного місця проживання квітки вибирають сонячні галявини, обрамлення садових доріжок і палісадники. Правда, тут потрібно враховувати особливості сортів лілійників: якщо очікуються квіти темних тонів, їх небажано садити в місця, схильні до дії прямих сонячних променів. Нехай світло буде падати на них трохи навскоси, можливо, варто посадити їх в півтіні. Така міра обережності необхідна для збереження насиченості кольору бутонів: під прямим сонячним світлом квітки вигорають і стають практично білого кольору.

Викопування посадкові ями для лілійників – заняття, що вимагає уваги. Місця в ямі для кореневища повинно вистачити з урахуванням майбутніх років, протягом яких квітка буде рости тут. Тому не слід копати невеликі ямки, орієнтуючись на нинішній розмір кореневища, воно незабаром збільшиться в розмірах. На дно ями бажано додати перегною, компосту і піску це допоможе рослині відчувати себе набагато краще.

Посадка кореневищ в грунт

Вдалий час для висадки рослин грунт – квітень-травень, коли встановлюється тепла погода і земля прогрівається. Часто спостерігалися випадки, коли в перший же рік після посадки починалося цвітіння. Лілейники — дуже невибаглива рослина, тому при правильній посадці і догляду за ним, квітка дякує за турботу досить швидко.

Крім весняних посадок, є можливість зробити це восени. У вересні рослини дуже добре приживаються, переносять пересадку або первинне висаджування. У підготовлених ямках або канавах потрібно сформувати невелике підвищення, на яке встановлюється кореневище. Відростки коренів необхідно акуратно розрівняти по обидва боки горбка, а після цього засипати землею та полити. Висаджувати кореневища слід на відстані 70 см один від одного.

Подальший догляд за квітами

Подальший догляд за квітами

Після посадки лілійники вимагають турботи не занадто часто і багато, основними моментами при догляді за квіткою стає полив, підживлення і обрізка рослин. Поливати квітку потрібно не часто, в розумних межах, причому подбати про підходящий ґрунті слід завчасно – не варто садити рослина у важкий глинистий грунт, який буде затримувати вологу і викликати гниття коренів. Велика кількість піску в землі призведе до нестачі вологи для рослин, що також загрожує загибеллю рослини. При поливі проявляти максимум обережності – ніжні пелюстки лілійників дуже трепетно ставляться до потрапляння крапель води, можуть зіпсуватися від вологи. Тому струмінь води слід спрямовувати безпосередньо під корінь рослини.

Добрива для рослин відіграють важливу роль. Лілійники будуть вдячні господарям, якщо на початку і в кінці весни його підгодувати звичайним комплексним мінеральним добривом, розведеним у воді. Після того, як зійде сніг і в травні підживлення буде дуже до речі, щоб квітка довгий час радувала нас яскравими барвистими бутонами.

Обрізка лілійника – теж значуща частина догляду за рослиною. Для збереження повноцінного росту і розвитку квітки потрібно своєчасно прибирати відцвілі бутончики. Листя піддаються обрізанню у двох випадках – коли починаються затяжні дощі і перед підготовкою до зими. Обрізати слід не під самий корінь, а залишаючи трохи листя над поверхнею землі. Якщо такої процедури не провести вчасно, листя напитаются водою, розкиснуть і перетворяться на кашу, що загрожує виникненням гнилі біля коренів. Тому проводити всі необхідні дії по догляду за квіткою потрібно в свій час.

Пересадка лілійників

Пересадка лілійників

Така процедура необхідна для оновлення рослини або в разі її поганого самопочуття. Оновлювати квітку потрібно після перебування її на одному місці досить довгий час. Квіти здатні чудово рости і розвиватися на одному і тому ж місці близько 7 років, після чого стає помітно слабшанню рослини. Усе це – показники для пересадки квітки. Існують також свідчення до пересадження, якщо були порушені умови по догляду за рослиною – неправильний полив або обрізка. Пересадивши квітку в цьому випадку, її можна врятувати.

Пересаджування лілійників проводиться шляхом ділення викопаного куща на кілька частин. Видаляються погані пагони, відмерле листя, і нові кущики висаджуються на нове місце при дотриманні всіх необхідних умов (вибір місця, грунту, правильний догляд). Нова рослина буде радувати яскравими різнобарвними квітами всіх мешканців ділянки ще кілька років, граючи на сонці веселими відтінками ароматних квіток.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *