Листова капуста – секрети гарного врожаю

Листова капуста - секрети гарного врожаю

Листова капуста – неймовірно корисна овочева культура, яка з легкістю може замінити звичайну білокачанну капусту. Дізнайтеся, як її вирощувати.

Де садити листову капусту?

Кращі попередники для листової капусти – огірки, цибуля на ріпку, томати, картопля, бобові. Рости любить на сонечку, але виносить легке затінення. Морозостійка: доросле рослина переносить заморозки до -15°С, “малята” – до -3°С. Вимоглива до вологості, стійка до кілі. Високі врожаї дає на суглинних і торф’янистих грунтах.

На розсаду насіння висіваю на початку березня, сходи з’являються через два тижні. У відкритий грунт висаджую через 45 днів за схемою 60х60 см або рядовим способом: між рослинами – 25 см, в міжряддях – 70 см. На маленьких ділянках вона хороша в одиночних посадках.

Саджу як можна глибше, для стимуляції росту придаткових коренів, добре пролиті лунки. Поки розсада приживеться, поливають 2-3 рази (20 л на 1 кв.м).

Листова капуста не любить спеку. В таку погоду зростання її сповільнюється. Але з настанням прохолодних ночей і пониженням температури починається бурхливий ріст листя.

Вся краса і вигода цієї капусти на відміну від кочанної в тому, що урожай можна знімати вже в червні. Зрізаю кілька листків (зазвичай починають з нижніх), а рослина продовжує рости і давати врожай до пізньої осені. В кінці жовтня капусту пересаджую у великий горщик і тримаю вдома – забезпечую себе на всю зиму вітамінної зеленню.

Листовій капусті постійно потрібно багато азоту, а також калій і кальцій, адже нарощування зеленої маси йде протягом всього періоду вегетації. Через два тижні після висадки розсади рекомендується вносити повне мінеральне добриво з мікроелементами. Друга підгодівля – через 3 тижні. Третя – в період інтенсивного росту листя.

Який сорт вибрати?

Існує три основних різновиди: Ґрюнколь (листя зелені та кучеряві), Браунколь (листя бурі червоні або темно-червоні) і Плюмажна, або периста.

Рекомендую почати з сорту Кадет (середньопізній, висота до 80 см) салатового та декоративного призначення. Він невибагливий, росте на малородючих ґрунтах і мириться з нерегулярними поливами. Його можна сіяти дуже рано, прямо в грунт. Добре росте з весни до осені, а в другій половині літа розростається і стає дуже красивий.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *