Народні засоби проти борошнистої роси на аґрусі

Зміст:

 • 1 Заходи профілактики борошнистої роси аґрусу
  • 1.1 Зольний настій
  • 1.2 Настій коров’яку
  • 1.3 Мильний розчин з харчовою содою

Про народні засоби від борошнистої роси на аґрусі і про профілактику появи цієї хвороби піде мова далі у статті.

Борошниста роса – одне з найпоширеніших грибкових захворювань ягідної культури під назвою аґрус, настільки улюбленої дачниками. Патологію ще часто називають попелицею, із-за наявності борошнисте-білого міцелію на листових пластинках, надземних пагонах, а іноді черешках, плодоніжках і зав’язі.

При спалаху борошнистої роси в ягіднику спори грибку швидко поширюються, як правило, починаючи з нижніх гілок. Хвороба захоплює весь кущ і призводить до розтріскування плодів та їх гниття в результаті вторинного інфікування. Якщо не робити ніяких кроків, то можна повністю позбутися врожаю соковитих і ароматних ягід аґрусу.

Заходи профілактики борошнистої роси аґрусу

Заходи профілактики борошнистої роси включають наступні кроки:

 • посадка сортів культури, стійких до грибкових захворювань;
 • своєчасне внесення фосфорне-калійних підживлень (суперфосфат+сульфат калію, монофосфат калію та інші), в тому числі рослинної золи або пічної сажі;
 • санітарна обрізка кущів та знищення рослинних залишків шляхом спалювання;
 • своєчасне прибирання опалих ягід влітку і листя з поверхні ґрунту;
 • обприскування рослин до розпускання бруньок розчинами міді (хлорид міді, мідний купорос, бордоська суміш), заліза, цинку, колоїдної сірки.

Оскільки під час активного плодоношення кущі аґрусу вкрай небажано обприскувати синтетичними фунгіцидами, то в разі необхідності прихильники органічного садівництва пригнічують розвиток борошнистої роси в посадках за допомогою біологічних засобів, компоненти яких не накопичуються в ягодах.

Зольний настій

У рослинній золі присутній калій і фосфор, внесення яких створює несприятливі умови для поширення спор грибку. Крім того, зола володіє фунгіцидними і антисептичними властивостями. Обприскування посадок настоєм золи, не тільки знищує грибок, але і вважається якісним позакореневим підживленням з мікродобривами із-за присутності в продукті: заліза, цинку, кальцію, бору, йоду, міді, молібдену та інших макро і мікроелементів.

При перших ознаках захворювання починають обробку посадок водними витяжками із золи, які готують так: заливають 1 кг золи відром гарячої води, настоюють 5 днів, фільтрують, переливають в пульверизатор і рясно зрошують всі надземні частини рослини, 3-5 разів з інтервалом у два дні. Обприскування проводять кілька разів, з метою профілактики навесні (квітень-травень), після розпускання листків і на початку цвітіння, з інтервалом в 10-12 днів.

Настій коров’яку

Гнойова рідота або свіжий гній має у складі з’єднання, згубні для всіх видів міцелію, в тому числі і для збудника борошнистої роси. Крім профілактики і лікування борошнистої роси таке обприскування вважається ефективним позакореневим підживленням, що сприятливо впливає на врожайність ягідних і овочевих культур, тому його слід застосовувати кожну весну.

Розчин коров’яку відноситься до одного з найбільш популярних серед дачників засобів від грибкової патології, що поширилася не тільки в ягіднику, але і в посадках огірків. Для приготування біологічного фунгіциду: 3 кг коров’яку розводять в стандартному відрі води, настоюють у теплому місці під кришкою протягом 72 годин, фільтрують, заливають в розпилювач і зрошують всі проблемні рослини, приділяючи особливу увагу нижнім частинам і обом сторонам листових пластин.

Мильний розчин з харчовою содою

При відсутності на ділянці золи і коров’яку можна спробувати мінімізувати поширення грибку на кущах аґрусу за допомогою розчину мила і соди. Його застосовують для обробки рослин, до і після цвітіння культури.

На тертці натирають 50 грамів господарського або сірчано-дегтярного мила (1/4 стандартного двістіграмового шматка), розчиняють у теплій воді (0,5 літра) до отримання однорідної консистенції, розводять в 9,5 літрами води, додають дві столові ложки харчової соди з гіркою, заливають в пульверизатор і обприскують кущі.

Всі обприскування біологічними розчинами проводять в суху погоду, так як опади, що випали у найближчий після обробки час, повністю змивають активні компоненти з листя. Якщо після заходів обробки пішов дощ, то зрошення слід повторити і врожай аґрусу неодмінно порадує.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *