Пекінська капуста вирощування з насіння і в грунті

У цій статті розкажемо як виростити пекінську капусту, в тому числі із насіння. Не будемо приводити конкретні сорти пекінської капусти, адже кожен із вас живе в своєму, унікальному регіоні. Відповідно, жителям північних регіонів країни потрібно увагу звернути на холодостійкі сорти (типу «Любаша» чи «Бокал»), які здатні швидко вегетувати. Жителі теплих регіонів, можуть цим правилом знехтувати.

Капуста пекінська вирощування з насіння


Весною, потрібно посіяти насіння пекінської капусти так, щоб воно було на глибині 1-2 сантиметри. Більше не бажано, адже може погіршитись проростання.

Садити бажано або ранньою весною (в середині квітня для помірних широт), або в середині літа (початок серпня для помірних широт). Так можна досягти хорошого врожаю і уникнути стрілкування рослини.

Якщо ж ви садите нові сорти, які не бояться стрілкування, то можна садити пекінську капусту тоді, коли вам зручно. Тільки щоб було достатньо тепло і довгий світловий день.

Відстань між окремими насінинами залежить від конкретного сорту. Адже одні головки капусти більш розлогі, інші ростуть у висоту. Найкраще, це подивитись інформацію на пакуванні того сорту, який ви збираєтесь садити. Але в середньому, розміщуйте насіння на відстані не менше 30 сантиметрів одне від одного.

Звичайно, не завжди вдається (і доцільно) точно вимірювати відстань. Тому, можна садити густіше, а після появи перших листочків – прорідити насадження.

Перед тим, як садити пекінську капусту, запасіться прозорою плівкою.  Для захисту від приморозків, особливо у північних районах, доцільно посіяну капусту накрити плівкою чи синтетичним укрив ним матеріалом (продається в сільськогосподарських магазинах).

Коли садити пекінську капусту на розсаду

розсада пекінської капусти

Якщо вас цікавить посів пекінської капусти на розсаду, то дамо декілька порад. Садити на розсаду цю рослину бажано в кінці березня. А якщо бажаєте, щоб врожай зберігався на зиму, то вибирайте відповідні сорти і сійте на розсаду на початку червня.

Садять на розсаду для того, щоб скоріше посіяти культуру (безрозсадним способом це важко, адже на дворі ще холодно) і отримати швидше врожай.

Перед тим, як посадити пекінську капусту на розсаду, потрібно знезаразити насіння і слабкому розчини марганцівки (1% концентрація). Для цього намочіть насіння на 30 хвилин. Якщо не вдасться дістати марганцівку, для цієї мети можна скористатись препаратами «Бактофит», «Фитоспорин-М», та ін..

Для вирощування придбайте в садових магазинах горщечки, і насипте туди спеціально підготовлений грунт. Для цього підійде суміш дернової землі, перегною, торфу. Деякі дачники додають кокосовий субстрат.

Якщо не накривати насіння товстим шаром ґрунту (оптимально 1 см), то вже через пару днів можна очікувати на появу ростків.

Висаджувати у відкрити ґрунт розсаду можна тоді, коли з’явилось від 4 до 5 справжніх листочків. А до цього час від часу виносьте горщики на відкрите повітря для загартування. Безпосередньо за 2-3 днів до пересадження саджанців у відкритий ґрунт, рекомендують припинити підливання. Та й взагалі, будьте обережні, адже зайва волога може спричинити загнивання ніжних корінців і рослини.

Висаджуйте рослину з горщика у ґрунт із клубком землі – так краще приживеться, адже коріння менше травмується.

Вирощування пекінської капусти у відкритому ґрунті

Вирощування пекінської капусти у відкритому ґрунті не повинно викликати значні труднощі. Головне, велику увагу звертати на зволоження рослини. Адже капуста утворює качани, коли отримує потрібну кількість води. Тому, коли немає дощів не лінуйтесь регулярно поливати насадження.

Поливати слід акуратно і «не перестаратись», адже при надлишку вологи можливе загнивання корінців рослини.

Окрім цього, потрібно регулярно прополювати насадження. Ця процедура не тільки дозволяє боротись із бур’янами, але не дозволяє утворити щільній кірці із ґрунту, яка затримує і вологу і кисень, які так потрібні корінню рослин.

Підживлення пекінської капусти

Як і більшість садово-городніх рослин, пекінська капуста позитивно реагує на добрива. З цією метою можна внести розчин коров’яку двічі за сезон.

Культура позитивно реагує на добрива, багаті калієм, наприклад, деревний попіл.

Важливі застереження:

  • Старанно вибирайте ділянку під цю культуру. Найкраще підходять добре освітлювана частина городу,
  • Добрими попередниками для пекінської капусти є цибуля, морква, часник, огірки, картопля,
  • Культура погано росте при холодній погоді (нижче 14 градусів тепла) і спеці (вище 26 градусів тепла).

Шкідники і хвороби пекінської капусти

Як і більшість інших садового-городніх культур, пекінська хвороб має своїх ворогів. Наприклад, для боротьби із хрестоцвітною блошкою посипають ділянку попелом ще до того, як вилізуть перші рости капусти.

Також, добре себе зарекомендувала правильна сівозміна, яка дозволяє боротись із хворобами і шкідниками. Не садіть пекінську капусту після редиски або редьки. Адже у них спільні шкідники і хвороби.

Деякі дачники жаліються, що насадження капусти пошкоджують слизни. Для боротьби із ними можна використовувати різноманітні приманки. Це найбільш екологічний спосіб. Наприклад, розкладіть великі листя лопуха, і слимаки туди переберуться. Ввечері обійдіть ділянку і позбирайте шкідників.

Для боротьби із хворобами, можна скористатись препаратами «Ридомил», «Фундазол» або «Топаз».

Стрілкування

Стрілкування пекінської капусти – ще одна проблема, із якою стикаються садівники. У нас є декілька порад:

  • Садіть сучасні, стійкі до стрілкування сорти капусти,
  • Висаджуйте і сійте культуру у вказані терміни,
  • Рослина повинна отримувати необхідні поживні речовини,
  • За потреби (спекотній період, недостатньо дощів) потрібно поливати насадження,
  • Проріджуйте ділянку, не допускайте загущення.

Висновок. В матеріалі ми розкрили секрети вирощування популярної культури, підняли тему як виростити пекінську капусту з насіння, а також привели ряд цікавих відео. Вам залишається тільки виконати наші рекомендації і сподіватись на хороший врожай.

Відео про вирощування пекінської капусти:

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *