Обробка капусти від шкідників народними засобами

У статі розкажемо чим обробити капусту від шкідників народними засобами, приведемо конкретні рецепти препаратів.

Капусту люблять не тільки люди і домашні тварини, але й десятки шкідливих комах і гусениць. З ними можна боротись різноманітними засобами, але окрім агротехнічних заходів, часто потрібна обробка капусти від шкідників.

Для цього можна використовувати як хімічні, так і народні способи. Перші, можливо, більше ефективні, але ми намагаємось вирощувати максимально натуральну і нешкідливу продукцію.

Тому розглянемо чим обприскати капусту від шкідників народними засобами. Хоча, зверніть увагу, що не завжди народні методи є ефективними засобами. Крім цього, іноді використовуються відвари трав, шкідливих для людей.

Обробка капусти від шкідників народними засобами

Ще раз нагадуємо: перед тим, як боротися з шкідниками капусти народними засобами, добре подумайте, які рослини використовуєте. Адже частина із них можуть бути небезпечними для людей. Використовуйте тільки ті рослини, які вам точно відомі. Крім цього, не радимо обприскувати овочі і фрукти за півмісяця до збирання врожаю (а іноді і за місяць).

Чим полити капусту від гусениць

Для боротьби із гусеницями можна у відрі води розчинити ложку рідкого мила і додати дві склянки попелу. Старанно розмішайте і обприскайте насадження.

Можна спробувати посипати капусту звичайною содою, адже гусениці не люблять цю речовину.

Відлякати метеликів можна, якщо настояти цибулеве лушпиння. Частина дачників також для настою додає бадилля помідорів.

Від капустяної совки допомагає обприскування капусти настоєм часнику. На пів відра прохолодної води розчинити розмелені 10 головок часнику. Вже через 3 дні він готовий до застосування.

Окрім гусениць, капусті можуть дошкуляти слимаки. Для їх відлякування можна розсипати між рядками порошок гірчиці. Слимаки не люблять цей запах.

Деякі господині в зимовий період збирають яєчну шкаралупу. Потім її можна подрібнити і понасипати навколо грядки із капустою. Таку перепону їм важко подолати. Крім цього, яєчна шкаралупа – чудове добриво.

Для боротьби із слимаками можна використати і гіркий перець. Для приготування розчину, влийте у літр води 100 грам перцю. Настоюйте протягом 48 годин. Тоді відцідіть і прокип’ятіть. Отриману настоянку розчиніть у воді (на 10 літрів води взяти півсклянки). Як і в інших засобах, тут потрібно додати столову ложку рідкого мила. Це дозволить засобу прилипнути до листя і діяти більш ефективно.

Чим обприскати капусту від шкідників

Від попелиці можете спробувати розчин господарського мила (350 грам) на відро води. Добре розмішайте, і можна обприскувати.

Також, у боротьбі із цим шкідником допоможе звичайний тютюн. Для цього розчиніть у двох літрах води пів кілограма листя тютюну. І поставте на вогонь протягом декількох годин. Перед застосуванням додайте трішки рідкого мила і розмішайте.

Оцет для капусти від шкідників

Коротко як обробити капусту від шкідників оцтом. Для цього потрібно склянку оцту розчинити у відрі води. Дачники використовують такий розчин у боротьбі із блошкою. Просто обприскайте ним насадження.

Обробка капусти від шкідників нашатирним спиртом

Нашатирний спирт допомагає у боротьбі із слимаками. Для приготування розчину потрібно в 5 літрах води розмішати 40 мл спирту. Тоді полити листя, а через 15 хвилин повторити процедуру.

Рослини у боротьбі із шкідниками

Дамо ще декілька порад, як захистити капусту від шкідників. Ви можете зробити профілактичні заходи, і не допускати розмноження шкідників. Для цього почадіть навколо і між рядками культури, які відлякують шкідників. Наприклад, м’ята, часник, кріп, петрушка – не подобаються всіляким мошкам і гусеницям.

Запах помідорів не любить ТЛЯ, а капустяна совка не переносить запаху шавлії.

Для боротьби із капустянкою посадіть навколо грядки із капустою чорнобривці.

Окрім цього, можна приваблювати корисних комах, які борються із шкідливими. Для боротьби із гусеницями можна приваблювати ос. Що вони люблять ви і самі знаєте – все солодке. Включаючи сиропи, повидла, цукор.

Пряні трави полюбляють божі корівки і жуки-наїзники. Посадіть їх, і маленькі друзі допоможуть боротись із шкідниками.

Висновок. Із статті ви дізнались чим обробити капусту від шкідників народними засобами, вам залишається тільки виконати наші поради. Тільки пам’ятайте, що захист капусти від шкідників народними засобами буде ефективною тільки тоді, коли ви будете дотримуватись агротехніки вирощування цього овочу:

  • Виберете стійкий до хвороб і шкідників сорт,
  • Проведете боротьбу із шкідниками,
  • Не будете вирощувати капусту другий рік підряд,
  • Зможете дотримуватись рекомендованих відстаней при посадці цієї культури.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *