Редис восени

Редис восени

Ближче до осені звільняється більшість грядок. Місце, що звільнилося можна залишити відпочивати до перекопування, а можна повторно засадити овочевими культурами під другий урожай.

Якщо до морозів залишилося не так вже багато часу, редис відмінно підійде для повторної посадки. Він любить прохолодну погоду і відрізняється скоростиглістю.

Сорти редиски для осінньої посадки

Чомусь багато рекомендують для осінньої посадки середньо – і пізньостиглі сорти. Зі свого досвіду зробила висновок, що ранні сорти в моєму кліматі дають кращий урожай. Термін дозрівання такого редиски 18-25 днів. Тобто, посаджений навіть у вересні, він встигає дозріти у відкритому грунті.

Якщо літо спекотне, посіяний редис страждає від високої температури
Якщо літо спекотне, посіяний редис страждає від високої температури

У раннього сорту Уайт Брекфест довгі білі коренеплоди, практично без гірчинки; Дует – коренеплоди теж довгасті, але рожеві з білим хвостиком, сорт ранній; Сора – також ранній сорт, плоди круглі, повністю насичено-рожеві. Використовують їх і восени, і навесні.

Пізньостиглий редис сіють влітку, а урожай знімають восени. Якщо літо спекотне, посіяний редис страждає від високої температури. У підсумку коренеплоди виходять жорсткі і дрібні. А ось ранній редис, посаджений після спеки, виходить відмінний.

Підготовка грядок і посів

Грядку під редис починають готувати практично відразу після збирання попередньої культури. До речі, редис не варто садити після всіх видів капусти – у цих культур однакові шкідники і хвороби. Першими зазвичай прибирають огірки, салат, горох. На їх місці і висівають редиску.

Землю перекопують, попередньо розкидавши по ній трохи компосту. Рясно удобрювати землю під редис не варто. Особливо небажаний свіжий гній або пташиний послід, рослини вийдуть з соковитою бадиллям, але коренеплоди будуть потворними і несмачними.

Осінній догляд за редисом практично не відрізняється від весняного
Осінній догляд за редисом практично не відрізняється від весняного

Формують плоскі грядки. Граблями грунтовно розрівнюють землю, нагребая по периметру невисокий бортик. Для коренеплодів важлива пухка земля без грудочок. Адже якщо молодий корінець наткнеться на камінчик, він з часом деформується. Особливо це актуально для длинноплідної редиски.

Сіють насіння з інтервалом 5х5 см. Широкими граблями акуратно проробляють борозенки. Розкладають насіння і загрібають канавки зворотною стороною грабель. До речі, засипати насіння землею можна і за допомогою звичайного віника. Їм як би підмітають грядку.

Догляд за осіннім редисом

Осінній догляд за редисом практично не відрізняється від весняного. Грядку обов’язково потрібно поливати щодня. Якщо погода наприкінці літа все ще спекотна, то і по два рази в день. Якщо забувати про поливи, хороших коренеплодів можна не чекати. Восени зазвичай з поливом проблем не буває, адже починаються дощі, і редиска поливається сама собою.

У період росту підживлюють редис аміачною селітрою. Тут важливо правильно вгадати час і ні в якому разі не переборщити з дозуванням. Визначити час для підгодівлі просто – потрібно вирвати пару рослин і подивитися на корінці. Якщо коренеплід вже почав формуватися і його розмір від сірникової головки до вишневої кісточки, то можна удобрювати. Якщо підгодувати редиску до початку формування коренеплодів, можна замість врожаю отримати лише пишне бадилля. При пізньому підживленні є ризик, що редис полопается.

На 10 кв. м. йде близько склянки селітри
На 10 кв. м. йде близько склянки селітри

Технологія підживлення нескладна. На 10 кв. м. йде близько склянки селітри. Розсипають її по грядці і тут же рясно поливають. Редис дуже добре відгукується на таке добриво. Буквально через пару днів коренеплоди стають значно більше.

До настання холодів редиска відмінно визріває. До речі, восени вона довше залишається соковитою на грядці. Весняні посадки дуже швидко стають жорсткими і порожніми всередині. Восени ж, швидше за все завдяки прохолодній погоді, коренеплоди довго не втрачають своїх смакових якостей.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *