Садова доріжка з будівельного сміття

Садова доріжка з будівельного сміття

Привабливу бюджетну доріжку на садовій ділянці можна зробити навіть з будівельного сміття. Це зовсім не складно.

Кілька років тому я стала щасливою власницею присадибної ділянки розміром 8 соток і не повністю добудованого будиночка. Вирішила надати більш охайний вигляд ділянки з допомогою цікавих садових доріжок, зроблених з будівельного сміття, що залишилося після закінчення будівництва.

Маленькі шматочки цегли, бетону, граніту, пластикові упаковки від будівельних матеріалів різних кольорів – все це можна використовувати для створення доріжок.

Садова доріжка з будівельного сміття

Для початку продумала розташування, форму і матеріал майбутньої доріжки. Потім підготувала основу для неї. Це зробила для того, щоб не сталося передчасного “утоплення” доріжок в грунт.

Щоб доріжка, зроблена своїми руками, виглядала пристойно, довелося потрудитися. Спочатку з чоловіком розмітили місце майбутньої доріжки і викопали для неї траншею глибиною 15 див. Далі засипали цю викопану яму великим шлаком, камінцями, піском шаром 10-12 див. Потім полили все водою і ретельно утрамбували. Потім доріжку огородили дошками, надавши з їх допомогою їй рівну форму, вигини зробили з допомогою щільного пластику (його можна зігнути як завгодно), потім насипали пісок з таким розрахунком, щоб доріжка піднімалася над землею приблизно на 4 див. Потім почали робити її основну верхню частину, по якій і потрібно ходити. Бордюри не робили. З ними, звичайно, красивіше, але стік води з доріжки в період дощу значно погіршується.

Садова доріжка з будівельного сміття

Потім ми приготували бетон, яким залили доріжку. Для пішохідної зони в саду використовували низькомарочна недорогий бетон і дрібні наповнювачі. Замісили бетонний розчин з води, піску, дрібного щебеню і цементу. Далі залили опалубку з дощок і пластику розчином і виклали на ньому візерунки з уламків каменів різної величини шматків бетону, битої цегли. Це додало доріжці досить цікавий зовнішній вигляд. Крім того, вона досить міцна і прослужить багато років.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *