Монолітна бетонна доріжка своїми руками

Монолітна бетонна доріжка своїми руками

Наступним кроком після будівлі будинку, як правило, є мощення доріжок. Сьогодні великий вибір матеріалів дозволять зробити доріжки міцними і довговічними. Найбільш звичними залишаються монолітні доріжки з бетону.

Конструкція таких доріжок проста. Розглянемо їх технологію мощення.

Крок 1. Розмітка

Для правильної розмітки в землю забивають невеликі кілки, між якими простягають мотузку або шнур, визначаючи тим самим периметр доріжки.

Крок 2. Підстава

Другий крок – виготовлення підстави (подушки) монолітної бетонної доріжки. Від його якості залежить міцність покриття. Для підготовки подушки необхідно:

 • зняти верхній рослинний шар ґрунту (близько 15 см);
 • насипати в утворену ямку шар щебеню (гравію, битої цегли) і утрамбувати;
 • засипати попередній шар піском, змоченим водою;
 • добре утрамбувати.

Подушку для пішохідних доріжок роблять товщиною до 10 див. Якщо мостять основну дорогу, по якій буде проїжджати транспорт, глибина траншеї може досягати 60 см, а товщина основи – 50 см. Для зміцнення грунту і запобігання проростання бур’янів можна використовувати геотекстиль. Їм поділяють шар землі від насипних матеріалів.

Крок 3. Опалубка

Третій крок – виготовлення опалубки з дерева. Дошки зміцнюють кілочками по краю доріжки. При підтопленні бетону і при замерзанні води в порах якість покриття може постраждати. Тому важливо, щоб доріжка була вище рівня землі і мала ухил. Для попередження утворення тріщин в бетоні доріжку ділять на частини по 1-1,5 м, прокладаючи деформаційні шви. Для цього використовують пластик, метал або обрізки сайдинга. Щоб після заливки і висихання доріжки легко прибрати роздільник, листи перед установкою змащують силіконовим мастилом. А щоб запобігти швидке висихання будівельної суміші, дно опалубки покривають поліетиленовою плівкою.

Крок 4. Армування

Необхідну жорсткість доріжці додасть армування підстави. Шматки дроту чи сітку-рабицю укладають так, щоб метал виявився в центрі майбутнього бетонного моноліту. Якщо армування основи не використовується, то шар бетону повинен бути не менше 15 див. В іншому випадку шар може бути набагато менше.

Крок 5. Робимо розчин

Для приготування розчину використовують цемент: його перемішують з піском, додаючи воду. Кількість води, що приблизно дорівнює половині кількості цементу. Багато дачники додають в розчин водовідштовхувальні речовини, щоб поліпшити властивості бетонних доріжок.

Монолітна бетонна доріжка своїми руками

Крок 6. Заливка

 • Розчин заливають в опалубку. Для рівномірного розподілу бетону і запобігання утворення пустот постукують по опалубці або проколюють розчин шпателем. Заливку доріжки виробляють по частинах: від одного роздільника до іншого.
 • Після заливки і вирівнювання доріжку накривають поліетиленовою плівкою для захисту розчину від дощу і більш повільного застигання цементу, що сприятливо позначиться на якості дорожнього покриття.
 • Бетон слід постійно зволожувати до повного застигання розчину (зазвичай 3-4 дні).
 • Опалубку знімають на 5 добу.

Крок 7. Декор

Через добу після заливки можна зайнятися дизайном доріжки:

 • прорізати на поверхні розчину викруткою борозни (близько 0,7-1 см), які будуть імітувати камінь або плитку;
 • забарвити її мінеральними барвниками, прикрасити вкрапленням гальки або шматочків різнокольорового скла;
 • відполірувати поверхню.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *