Секрети вирощування цибулі в теплиці

Секрети вирощування цибулі в теплиці

Ріпчаста цибуля вважається дуже корисним овочем. Щоб отримати хороший урожай цієї культури, важливо дотримуватися деяких агротехнічних прийомів. Дізнайтеся, як правильно виростити цибулю в теплиці.

Розмножують цибулю ріпчасту частіше сіянкою, ніж розсадою або насінням. Для того щоб виростити соковиту ріпчасту цибулю в теплиці, для посадки слід брати цибулини розміром 4-5 см.

Як підготувати грунт для ріпчастої цибулі?

Перед посадкою ріпчастої цибулі необхідно ретельно прокопати грунт, а потім внести в нього компост або гній. Ця городня культура також оцінить попередню обробку суперфосфатом і хлоридом калію (30 г на 15 г на 1 кв.м). Після обробки ділянку землі потрібно ретельно розрівняти.

Коли і як садити цибулю в теплицю?

Садити цю культуру краще восени, до другої половини жовтня. Важливо, щоб рослина встигла пустити коріння до настання холодів і морозів. Садять цибулини рядами, стрічками по всій довжині теплиці. Відстань між луковками повинно бути близько 1-3 см.

Після того як посадка завершена, присипте ріпчасту цибулю землею або торфом шаром в 3,5-4 см. Як тільки вдарять морози, обов’язково укрийте тепличну ріпчасту цибулю товстим шаром сфагнового торфу. Замість нього можна використовувати гній, змішаний з соломою. Навесні в березні або навіть може бути в квітні, якщо сніг ще не розтанув, зчистите його з посаджених грядок. Видаліть з лука весь утеплявший його взимку матеріал і встановіть теплицю.

Як доглядати за ріпчастою цибулею?

Догляд за ріпчастою цибулею в теплиці зводиться до періодичного поливу і підгодівлі культури азотними добривами. Удобрювати грунт потрібно всього два рази за весну. Для “ситного” підживлення достатньо в середньому 10-15 г сечовини на 1 кв.м ділянки.

Посадка цибулі навесні у теплицю

Навесні грунт під посадку цибулі перекопується і “підживлюється” деревною золою і азотофосфорными добривами. Потім земля вирівнюється і висаджується сівок через кожні 7-8 см. Глибина борозенок під висадку повинна бути не більше 4 см. Більш глибока висадка загрожує затяжним дозріванням. Не слід також садити цибулю дуже близько до поверхні. Під час спеки під палючим сонцем такий лук перестане рости.

Доглядати за ріпчастою цибулею, висадженою навесні, досить просто: слід проводити нечасті підгодівлі і рясно поливати в перший період вирощування (раз в 5 днів) і ще рідше в другий період дозрівання цибулі (раз в 10 днів).

Для того щоб збільшити майбутню врожайність цибулі, перед висадкою потрібно прогріти його протягом доби при температурі близько 40°С. Прогрівати цибулю можна біля батареї або в печі. Потім у цибулини обрізають шийки, і вона готова до посадки в теплиці.

Секрети вирощування цибулі в теплиці

Особливості вирощування цибулі в теплиці

  • Перед висадкою відпустіть цибулину на 10-15 хвилин у слабкий розчин марганцівки.
  • Ніколи не вирощуйте цибулю на глинистих грунтах.
  • Щоб отримати великі ріпки цибулі, не зривайте пір’я.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.