Як виростити солодкий перець в теплиці?

Як виростити солодкий перець в теплиці?

У відкритому грунті перець пред’являє особливі вимоги до температури повітря і ґрунту. Тому в середній смузі рекомендується вирощувати його в парниках або теплицях, де середньодобова температура грунту не опускається нижче 15°С.

Висадка розсади в теплицю

Вік розсади до моменту пересадки повинен становити 50-60 днів. У теплиці перець висаджують на відстані 40-50 см один від одного і 60-70 см між рядами. Перед посадкою в грунт вносять органіку (3-5 кг/кв.м) і повний комплекс мінеральних добрив (по інструкції). Висаджують перці з грудкою землі із стаканчиків, в яких вони росли, щоб не було затримки в рості через пересадочного стресу. Після рясно поливають. Для збереження грунту у вологому стані і боротьби з бур’янами після посадки її мульчують чорним спанбондом або плівкою.

Догляд за перцями

В основному це періодичні поливи (1-2 рази на тиждень теплою водою), які можна поєднати з підгодівлею. Не слід перенасичувати грунт вологою, інакше рослини почнуть скидати квітки.

Перець любить пухку землю. Якщо посадки були не замульчированы, доведеться боротися з грунтовою кіркою, що утворюється після поливу.

У спекотні сонячні години теплиці провітрюють. Пам’ятайте, що при температурі вище 30°С град. зменшується життєздатність пилку, що позначається на формуванні зав’язі.

Хвороби томатів і перців загальні. Однак останні уражаються значно рідше і менш інтенсивно. Тому при дотриманні сівозміни, просторової ізоляції і правильній агротехніці можна практично виключити їх появу.

Не висаджуйте солодкий перець поруч з гірким, інакше квітки переопылятся і плоди стануть пекучими.

Як виростити солодкий перець в теплиці?

Підживлення

Для отримання хорошого врожаю перці підгодовують: через 10-15 днів після висадки рослин грунт пташиним послідом (1:20) або сумішшю – 15-20 г аміачної селітри, 30-40 г суперфосфату, 25-30 г сірчанокислого калію (можна замінити 50-70 р комплексних добрив) на 10 л води. Цієї кількості достатньо для поливу 8-10 рослин.

Через 10-15 днів, коли на перці утворюється зав’язь, підгодовують вдруге: 10-15 г селітри, 25 г суперфосфата і 25-30 г сернокислого калію на 10 л води. Розчин витрачають на 5-7 рослин. Цим же складом перці підгодовують третій і, якщо є необхідність, четвертий раз – під час масового формування і наливу плодів.

Прибирання врожаю

Плодоносити перець починає з кінця липня до середини серпня. Необов’язково чекати, коли плоди стануть характерного для сорту кольору. Зривати їх можна 1-2 рази в тиждень, як тільки вони досягнуть своїх нормальних розмірів. Зазвичай це відбувається через 30-40 днів після утворення зав’язі. Перці можуть дозрівати, для чого їх досить покласти в тепле темне сухе місце.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.