Скільки днів сходить насіння різних овочів, таблиця

Зібрали інформацію про терміни появи сходів самих основних городніх культур. А оскільки швидкість проростання насіння безпосередньо пов’язана з температурою, додали мінімальні і оптимальні градуси Цельсія для появи перших сходів.

Скільки днів сходить насіння різних овочів, таблиця

Через скільки днів зійде насіння

Перцю

Перець сходить через 5-15 днів.
Оптимальна температура для проростання насіння- + 25-27°С, мінімальна – +15-16°С. При попередньому замочуванні і пророщуванні насіння, перець зазвичай дає сходи на 5-6 день. При сухому способі посіву на 8-10 день.

Помідорів

Перші сходи томатів з’являються через 4-8 днів. Швидше за все зійде пророщене насіння. Сухе проростає трохи більше тижня. Оптимальною температурою для виходу сім’ядольних листків помідора на поверхню ґрунту є +20-25°С. Необхідний мінімум – +8-18°с.

Баклажанів

Насіння баклажанів проростає через 6-17 днів після посадки. Ідеальною на стадії сходів вважається температура +26-28°С. Мінімальна температура проростання – +14-15°С. Пророщене насіння баклажанів може дати перші сходи через п’ять днів після посіву.

Огірків

Огірки, як правило, сходять швидко. Перші петельки помітні вже через 3-8 днів. Якщо насіння попередньо проростити, сіянці проростуть на 2-3 день. Після посіву рекомендується підтримувати температуру на рівні + 20-25°С. Найнижчою температурою, достатньою для проростання огіркового насіння, вважається +13-15°С.

Полуниці

Насіння садової суниці вважаються одними з найбільш проблемних. Термін схожості коливається від 10 до 30 днів. Кращою температурою для проростання насіння вважається + 20-25°С. нижня межа температури – +18°С.

Ріпчастої цибулі

Насіння цибулі сходять нешвидко. Воно дуже чутливе до температури. Мінімальна температура проростання насіння + 5-10°С. але при такій “погоді” перші сходи ми побачимо тільки на 25-35 день після посіву. Якщо ж температура буде близька до оптимальної (+18-25°С), цибуля зійде через 10-12 днів. А в спеку під +30°С чекати доведеться всього 3-5 днів.

Моркви

Морква досить холодостійка культура. Її насіння починає проростати при температурі +4-5°С. Однак швидких сходів чекати не доводиться, період схожості при мінімальній температурі може розтягнутися на 15-20 днів. Оптимальна температура для проростання моркви – +17-20°С. В цьому випадку сім’ядольні листочки з’являться через 8-10 днів.

 

Але є один спосіб значно прискорити проростання моркви. Насіння зійде на 4-5 день після посіву, якщо попередньо змити ефірні масла з його поверхні. З цією метою морквяне насіння в марлевому мішечку витримують в гарячій воді (+45-50°С).

Буряка

Буряк, посаджений сухим насінням, сходить через 7-12 дні. При посіві вже пророщеного насіння перші сходи повинні з’явитися через 3-4 дні. Всі ці терміни вірні для оптимальної температури проростання насіння- + 20-22°С. Якщо ж температура буде ближчою до мінімальної (+5-6°С) буряк може затриматися зі сходами на місяць.

Капусти

Насінню практично всіх видів капусти для проростання потрібно близько 6-10 днів. “Тепличні” умови капусті не потрібні. Вона починає проростати вже при +2-3°С, але кращою температурою для сходів вважається + 17-20°С.

Крім білокачанної, кольорової і брокколі в такі ж терміни зійде і кольрабі, савойська і брюссельська капуста.

Квасолі

Квасоля любить тепло, її насіння починає проростати тільки  при +10-12°С. Але найкраще вона сходить при +17-20С. При посіві сухим насінням перших сходів можна чекати через 7-14 днів. Можна, звичайно, садити замоченим насінням, але воно частенько загниває в землі і не сходить зовсім.

Гороху

На відміну від своєї “родички” квасолі, горошини проростають при невисокій температурі від +5 до +7°C, але найкомфортнішою температурою для проростання вважається +16-18°С. В середньому сходи з’являються через 9-14 днів після посадки.

Гарбуза

Перші паростки гарбуза з’являються над поверхнею землі через 4-8 днів після посіву. Найкраще гарбузове насіння сходить при температурі 20°С, хоча починає проростати вже при 11-14°С.

Кабачків

Мінімальна температура для проростання насіння кабачків становить + 10-12°С, оптимальна – +20-22°С. Сходи з’являються досить швидко – за 4-7 днів після посіву.

Кавуна

Насіння кавуна сходять протягом 5-7 днів, якщо температурний режим близький до оптимального. А це +25-30°С. Мінімум, необхідний для прокльовування насіння, дорівнює +15-20°С. Але навіть при двадцяти градусах більше нуля кавун може затриматися зі сходами до 15 днів.

Дині

Диня мало чим відрізняється від кавуна в плані теплолюбності. Її насіння теж починає проростати при + 15-17°С, але дружніше і швидше сіянці з’являться при +25-30°С. Перші паростки можна спостерігати через 7-9 днів після сівби.

Редиски

Редиску не дарма садять однією з перших, іноді розкидаючи насіння прямо по снігу на самому початку весни. Редис проростає при невисоких плюсових температурах – +1-4°С. А якщо вже потепліло до +13-16°С, то перші сходи потягнуться до сонечка через 3-4 дні. Правда, деякі сорти редису навіть при сприятливій погоді можуть сходити 7 днів.

Петрушки

Петрушка сходить дуже повільно з тієї ж причини, що і морква. Її насіння захищене ефірними маслами, що уповільнюють проростання. Тому при посіві сухим насінням перших зелених петельок петрушки доведеться чекати 15-20 днів.

Кропу

Кріп теж погано проростає. Перші паростки він видає через 8-15 днів після посіву насіння. Оптимальна температура проростання насіння кропу- + 15-18°С, мінімальна – +3°с.

Шпинату

Насіння шпинату починає проростати вже при + 3-5°С, але в таких умовах воно може провести в землі більше місяця. Зате при сприятливій температурі в межах +15-20°С сходи порадують нас через 8-10 днів.

Салату

Всілякі салати при комфортній температурі +15-17°С сходять дуже швидко. Буквально через 4-5 днів можна спостерігати перші листочки над поверхнею грунту. У прохолодну погоду сходи можуть затриматися на 8-10 днів.

І хоча мінімум для проростання насіння салату становить всього +2-3°С, краще відкласти посів до потепління. Це особливо важливо для кочанних салатів. Рослини, що зійшли при низьких температурах, в майбутньому погано зав’язують качани, а деякі не зав’язують їх зовсім.

Селери

Селера – родич моркви і петрушки. Значить, як Ви вже здогадалися, сходити вона буде довго. Перші паростки зазвичай з’являються через 12-20 днів навіть при оптимальній температурі проростання насіння – +18-20°С. Тому на розсаду селери садять одною з перших, ще в лютому. Мінімальна температура проростання селери- + 3-4С.

Базиліку

Теплолюбний базилік добре сходить тільки при високих температурах. Ідеальною є температура + 25-28°С. Тоді протягом 7-9 днів після посіву сухим насінням з’являться перші сходи. Мінімум, необхідний базиліку для початку проростання, – +10-12°С.

Ріпи

Насіння ріпи проростає при температурі +2-3°С, хоча найбільш комфортною для сходів буде +15-18°С. При сприятливих умовах ріпа сходить швидко – за 5-7 днів.

Редьки

Редька – рослина холодостійка, навіть насіння її починає зростання вже при +1-2°С. Однак швидко (через 3-7 днів) сходи з’являються тільки при оптимальних температурах від +18°С до +20°С.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *