Теплиця-термос – як зробити самому

Теплиця-термос - як зробити самому

Теплиця-термос – це кращий варіант для вирощування великої кількості чутливих, ніжних рослин в несприятливий час року.

Хід робіт

Роєм котловани

Основна перевага такої теплиці в тому, що вона частково знаходиться під землею, точніше на глибині 1,5-2 м. Чим суворіший клімат, тим більша глибина потрібна. Довжина і форма теплиці може бути абсолютно різною. Однак варто пам’ятати, що ширина не повинна перевищувати 5 м. Крім того, бажано, щоб вона теплиця-термос дивилася на захід або схід (це для того, щоб одна із сторін максимально обігрівалася сонцем). Як варіант – традиційна прямокутна теплиця розмірами 3x12x1,5 м.

Зводимо фундамент і стіни

Перш ніж звести стіни майбутньої теплиці, необхідно зробити фундамент. Можна просто викласти бетонні блоки по периметру всього котловану, попередньо вирівнявши краю. Що стосується самих стін – тут можна використовувати термоблоки або звичайні старі цеглини. Хоча, наприклад, цегляна стіна висотою близько 1,2 м вийде не самою міцною і теплою.

Утеплюємо конструкцію

Внутрішню частину стін потрібно покрити теплоізолюючої плівкою. Жодних акумуляторів теплоти, фольги або інших непотрібних речей не потрібно. Звичайно, можна було б зробити в теплиці тепла підлога, але знову ж – це марна трата грошей. Найважливіший джерело тепла в теплиці – звичайна пічка-буржуйка. Встановлюють її біля самого входу, а димохідну трубу виводять в самому кінці теплиці. таким чином, виходить щось на зразок батареї. Тепер досить не забувати час від часу кидати готові дрова в піч.

Кроєм дах

Не бійтеся пускати в хід всі підручні матеріали і свою фантазію. Можна накрити дах полікарбонатом, можна використовувати скло, оргскло або, на худий кінець, – клейонку (останній, правда, доведеться часто замінювати).

Опору теплиці-термоса можна зібрати з підготовлених крокв, заздалегідь оброблених захисним просоченням. Забрати всі перемички, далі під крокви вставити коньковый брус, а під нього – фронтальні опори. І під кінець прибити крайні крокви до коньковому брусу цвяхами. Після того як на фронтальній опорі і брусі встановлені перемички між нащільниками і кроквами, потрібно пофарбувати всю дах в білий колір. Потім її варто зсередини і зовні покрити прямокутними листами полікарбонату. При цьому попередньо необхідно просвердлити в полікарбонаті усі потрібні отвори, а саме кріплення зробити саморізами по дереву.

Теплиця-термос - як зробити самому

Особливості експлуатації

Рослини дуже чуйно реагують не стільки на перепади температури, скільки на різні протяги, тому потрібно уважно стежити за герметичністю усієї конструкції. Можна ретельно обштукатурити з внутрішньої сторони всю стіну. Ще один важливий момент – вся розсада повинна знаходитися на узвишші, тобто грядки обов’язково повинні бути високими, розсаду можна розмістити на полицях у склянках. І під кінець варто подбати про гідне освітленні. Відмінне рішення – світлодіодні лампи.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *