Водяне опалення для теплиці своїми руками

Водяне опалення для теплиці своїми руками

Водяна опалювальна система допоможе компенсувати втрати, пов’язані з різкими перепадами температури. Це один з найбільш ефективних способів обігріву теплиці.

Існує кілька варіантів опалювальної системи, яку можна використовувати для обігріву теплиці. Враховуючи необхідність використання великої потужності джерела опалення для підтримки температури, застосування електрики є недоцільним. В домашніх умовах ідеальним варіантом є водяне опалення, яке при наявності необхідних навичок, можна змонтувати самостійно.

Вибір опалювального приладу

Перший етап – вибір опалювального приладу, варіантів горючих матеріалів місця розташування котла. Найпростіший і дешевий варіант палива – газ, який підключений до ділянки через центральну систему газопостачання. На жаль, багато приватні володіння обділені цим благом цивілізації, тому доводиться вибирати між рідким, твердим і електричним паливом. Перший і третій варіанти обігріву будуть коштувати значно дорожче, ніж використання дров, торфу або вугілля, тому простіше зупинитися на твердому паливі.

При виборі котла також існує кілька варіантів: придбання спеціального котла, переобладнання буржуйки, кладка печі. Перший варіант – найпростіший, але вимагає істотних фінансових витрат. Для двох наступних типів опалювального обладнання доведеться виконати додаткову роботу. В буржуйку необхідно буде вварить чавунну трубу, піч – вставити аналогічний елемент. Труба повинна знаходитися безпосередньо біля осередку вогню, при цьому, чим більший шматок труби буде прогріватися полум’ям, тим вище буде температура у всій опалювальній системі. Тому трубу рекомендують виконувати у вигляді змійки – для простоти можна використовувати звичайну батарею. Котел не можна розташовувати на відкритому повітрі, так як це спричинить даремну витрату тепла та енергоресурсів. Бажано розміщувати опалювальне обладнання в прибудові, яка розташована поруч з теплицею або безпосередньо всередині самої теплиці, при цьому, не забуваючи вивести трубу для диму назовні.

Розміщення опалювального приладу в теплиці

У невеличкій теплиці можна скористатися природним процесом руху води: для цього потрібно розташувати котел значно нижче основного рівня розміщення труб опалення. У приміщеннях з великою опалювальною площею такий процес не буде ефективним, так як повільний рух води призведе до недостатнього прогріву внутрішньої поверхні. У такій ситуації доведеться використовувати циркулюючий насос. Для замкнутої системи не потрібно купувати потужне обладнання – досить вибрати надійний і довговічний механізм.

Для ефективного обігріву теплиці потрібно матеріал з хорошою тепловіддачею, тому не варто застосовувати пластикові труби – ідеальним матеріалом є метал. Чим менше товщина труби, тим швидше вона буде нагріватися, а значить, встигне віддати більше необхідного тепла. Оптимальний діаметр труби – 10 см, так як більший розмір, зажадає істотних витрат палива, а менший не буде віддавати достатньої кількості тепла.

Так як водяне опалення обігріває, перш за все, повітря, який має властивість підніматися верх труби бажано розташовувати в безпосередній близькості до ґрунті, використовуючи при цьому нержавіючий матеріал (це пов’язано з постійним застосуванням води для поливу рослин, а також знаходження її всередині труб).

Варіанти розташування труб

Існує три варіанти розташування труб всередині теплиці:

  • труби монтують по периметру приміщення – вода виходить з котла і, здійснюючи повний коло, повертається до нього;
  • монтаж труб виробляють аналогічно укладанні теплої підлоги (цей метод вимагає більшої кількості матеріалів і витрати часу для прокладки опалювальної системи в грунті);
  • суміщений варіант – труби йдуть по периметру теплиці, в кінці йдуть у грунт, додатково зігріваючи її.

Водяне опалювання дозволяє підтримувати комфортну температуру в теплиці для дозрівання і зростання великої кількості рослин. Такий метод добре підходить для вирощування огірків, помідорів, редису, квітів, а також для швидкого росту розсади.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *