В ґрунті орхідей комахи, що робити?

Зміст:

 • 1 Причини появи шкідників
 • 2 Як боротися з комахами на орхідеї?
  • 2.1 Інсектициди, які допоможуть позбутися від шкідників
  • 2.2 Домашні засоби
 • 3 Як запобігти появі комах?

Розкішні орхідеї дуже швидко набули популярності в Українських квітникарів. Майже в кожному будинку, де вирощують квіти, можна побачити ці спокусниці. Але при догляді за рослинами, господині часто постають з проблемою появи комах-шкідників, які створюють багато неприємностей, псують зовнішній вигляд квітів, підточують їх коріння. Що робити, якщо завелися дрібні мошки в орхідеї і як позбутися від паразитів в домашніх умовах?

Причини появи шкідників

Головною причиною появи в ґрунті або на листі орхідеї комах є підвищена вологість. З тропічними рослинами, якими є орхідеї, потрібно особливо ретельно дотримуватися режиму поливу, так як ґрунт може загнивати, а продукти гниття провокують появу шкідників.

Увага! Занести в субстрат мошок можна і під час пересадки з покупним ґрунтом, в якому можуть виявитися яйця і личинки!

Виходить, що уникнути проблеми не завжди вдається, а значить потрібно навчитися вчасно її виявляти, своєчасно від неї позбавлятися і знати про заходи профілактики.

Вони можуть бути різними, вчимося розпізнавати ворога. Щоб зрозуміти, як позбутися від мошок в ґрунті орхідеї, а також з’ясувати причину їх появи, потрібно знати якими саме шкідниками можуть вражатися ці квіти. Найчастіше ця рослина піддається нападу з боку декількох видів:

 • сциаріди;
 • білокрилки;
 • трипси;
 • дрозофіли.

Найнебезпечніші для тропічної квітки – трипси. Вони пошкоджують, як ґрунт, так і листя, призводять до загибелі рослину. Розпізнати ці комахи можна по парі смужок на черевці і двом крильцям.

Найскладніше в ґрунті помітити сциаріди. Ці комахи чорного кольору зариваються в субстрат і відкладають в ньому личинки, з яких з’являються черв’ячки. Харчуючись корінням, вони викликають гнильні процеси і повністю гублять рослину.

Білокрилки розташовуються на внутрішній поверхні листочків, харчуються їх соком, після чого пагони і стовбур темніють. А ось поява дрозофіл говорить про неправильний догляд за орхідеєю або розміщення її поблизу залишків кислих продуктів чи фруктів. Також маленькі чорні мошки селяться на поверхні ґрунту, якщо він занадто зволожений і періодично надмірно заливається водою.

Як боротися з комахами на орхідеї?

Досвідчені квітникарі знають різні способи, як в домашніх умовах позбутися від шкідливих комах. Для цього можна використовувати спеціальні хімічні засоби, які продають в спеціалізованих квіткових магазинах, або спробувати «вилікувати» рослину за допомогою, речовин, які є в будинку у кожної господині. Але який би спосіб не вибрати, на початковому етапі потрібно позбутися від “особин” на листках і в ґрунті.

Увага! Перед обробкою промивають листя орхідеї під проточною водою, видаляючи м’якою губкою або струменем води комах. Пошкоджені листочки потрібно обов’язково прибрати.

Щоб вивести мошок і їх яйця з ґрунту, його також промивають під проточною водою, намагаючись не пошкодити коріння.

Інсектициди, які допоможуть позбутися від шкідників

Якщо вид паразита визначено, то можна приступати до обробки стовбура, листя і субстрату.

1. Сциарід – «Раптор», «Рейд», «Неодіхлофос» для обприскування листя, а для ґрунту застосовують «Базудин» або «Грім-2». Обробці піддаються не тільки самі квіти, а й полки підвіконня або етажерки, на яких стоять горщики.

2. Белокрилка – «Ф’юрі», «Шерпа», «Базудин», «Актара», «Актеллік». Потрібно ретельно обприскувати листя з двох сторін, щоб виключити утворення нових комах.

3. Трипси – «Фітоверм», «Актеллік». Боротьба з цими шкідниками може затягнутися. Якщо завелися мошки, то доведеться, як мінімум раз на місяць промивати ґрунт, а також проводити обробку інсектицидами кожні 10 днів, до повного зникнення ознак зараження.

4. Дрозофіли – позбутися від цих комах можна, позбавивши їх харчування. Обов’язково слід змінити ґрунт в горщику – швидше за все в ньому є щось, що викликає гниття і приваблює комах. Також можна розвісити поруч з квіткою липкі стрічки.

Як було відмічено вище, занести в горщик з орхідеєю личинки дрібних мошок можна і при пересадці, навіть використовуючи покупний спеціальний ґрунт. Досвідчені квітникарі радять перед використанням субстрату поміщати його на 3-4 дні в морозильну камеру. Такий захід дозволить вбити яйця.

Домашні засоби

Противники хімікатів намагаються боротися з дрібними комахами і їх личинками підручними засобами. Для цього можна обробити рослину одним із запропонованих розчинів:

1. Кілька зубчиків часнику пропустити через «прес» і залити окропом. Через 4-5 годин протерти листя з двох сторін і полити ґрунт.

2. В 0,5 літра чистої води додати 1 ст. ложку будь-якої рослинної олії і обприскувати рослину.

3. Мильний розчин – готують в пропорціях 1 ч. ложка рідкого мила на 1 склянку води.

Мильний розчин може стати в нагоді і в профілактичних цілях. Якщо хоча б зрідка обробляти ним листя, мошки не з’являться.

Як запобігти появі комах?

У більшості випадків квітникарі, самі того не помічаючи, створюють доброчинне середовище для того, щоб комахи розмножувалися. Надмірно заливають рослину, намагаючись дати їй, як можна більше вологи, укладають декоративний мох поверх субстрату для більшої естетичності, експериментують з добривом.

Увага! Не слід використовувати для поливу рослини чайну заварку. Процес гниття чайного листя неодмінно викличе появу дрозофілів або сциарідів!

Деякі господині використовують подрібнену яєчну шкаралупу, воду, настояну на хлібі або інших продуктах. Вони впевнені, що такі маніпуляції зроблять ґрунт більш корисним, а цвітіння пишним. Подібні міфи небезпечні для квіток.

Не можна залишати поруч з горшковою рослиною фрукти і кислі продукти, а щоб мошки не залітали з вулиці, потрібно встановити на вікні москітну сітку і тоді питання, що робити, якщо в орхідеї завелися дрібні мошки, не виникне.Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *