Вирощування гороху: посадка, добриво, збір врожаю, відео

Всі сорти гороху дозрівають у різний час. Завдяки цьому, у разі наявності бажання, можна садити горох на вашому городі кілька разів. Для цього садять ранні сорти, після чого збирають урожай і садять пізні сорти. Таким чином, на невеликій ділянці землі можна одержати досить непоганий урожай гороху.

Грунт для посадки гороху

Горох – однорічна рослина. Горох садять на виснаженій землі, щоб земля трохи «відпочила» після таких рослин як ріпак, соняшник, часник.

Зрозуміло, перед посадкою необхідно копати грунт, бажано удобрити землю. Горох не «виснажує» землю, на відміну від багатьох інших рослин.

Удобрення гороху

Так як горох – це невибаглива рослина, удобрювати грунт перед посадкою не потрібно, однак, якщо ви садите горох для того щоб земля «передихнула» після соняшника, ріпаку тощо, обов’язково необхідно удобрювати землю, що б в подальшому можна було садити інші, більш вимогливі рослини.

Для удобрення грунту можна використовувати як мінеральні добрива, так і саморобні (перегній або гній). Якщо ви вирішили удобрювати грунт компостом, вам необхідно спорудити компостну яму або пошукати неподалік місцевий корівник і домовиться про купівлю гною.

Підготовка насіння до посіву гороху

Перед посадкою насіння, необхідно їх попередньо обробити.

По-перше, за місяць до висадки необхідно обігріти насіння. У цей період, насіння повинні перебувати в приміщенні з вологістю понад 17 %. Знаходитися вони при такій вологості до протруювання повинні від 2 до 3 діб при температурі від 29 до 36 градусів Цельсія. Завдяки цьому, насіння стають більш активними, і при посадці більший відсоток успішно проростає.

Посадка гороху

Садять горох досить рано (з початку травня). Горох, завдяки своїй структурі успішно проростає при температурі вище 4 градусів Цельсія. Також, у разі заморозка, горох здатний витримати температуру до -5 градусів Цельсія. Але якщо є можливість при мінусовій температурі – бажано закрити горох поліетиленовою плівкою.

Сіють горох рядками, між рядками бажано залишати відстань в 12-17 сантиметрів, а також близько 5 сантиметрів між рослинами. Глибина посадки гороху повинна бути не більше 10 і не менше 5 сантиметрів.

Також необхідно пам’ятати про птахів. Вони дуже люблять виклювати горох з грунту. Можна зробити опудало або ж поставити різні шумові сигналізації, які будуть відлякувати птахів.

Полив гороху

У випадку, якщо у вашій місцевості дощі йдуть рідко, необхідно самостійно поливати горох. Поливати горох слід ввечері або зранку. Не рекомендується проводити полив в середині дня (особливо, якщо на вулиці температура вище 20 градусів). Немає ніякої необхідності поливати горох кожен день.

Коли потрібно поливати горох (у разі, якщо немає дощів):

  • коли починають вилизати з землі стеблинки;
  • коли горох почне цвісти;
  • коли почнуть формуватися плоди.

Відео-Урок: Вирощування гороху

Збір урожаю гороху

Збирати зелений горох необхідно через 10-12 днів після цвітіння. Саме в цей період зелений горох містить невелику кількість цукру.

Період плодоношення гороху – близько 35-40 днів. Від посіву до збору врожаю, як правило, проходить близько 12-14 тижнів.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *