Вирощуємо брюссельську капусту на своїй ділянці

Вирощування брюссельської капусти не обходиться без заздалегідь вирощеної розсади, тому що для одержання врожаю від сходів має пройти близько п’яти місяців. Посів насіння на розсаду краще всього виконувати на початку квітня.

Якщо ви зможете в домашніх умовах забезпечити необхідну температуру і гарне освітлення, то чому б не спробувати виростити брюссельську капусту. Температура в денний час повинна бути +16-18 °С, вночі +5-6 °С. Про вологість також не варто забувати. Вона повинна бути близько 70%. Вирощувати розсаду можна як в теплиці з обігрівом, так і заскленому балконі, лоджії. Насіння даної культури проростають досить-таки швидко, що дозволяє отримати готовий урожай до кінця вересня, а можливо і трохи раніше.

Вирощуємо брюссельську капусту на своїй ділянці

Як вирощувати розсаду брюссельської капусти

При висадці насіння брюссельської капусти відстань між ними повинна становити 3-4 см, глибина 2 см. Коли у розсади буде один справжній листок, проводиться пікірування по окремих ємностях. Безпосередньо висадження у відкритий грунт розсади проводять через 45-60 днів. Варто знати, що така капуста потребує чимало місця. Відповідно схема посадки повинна бути 60*60 см. З докладним вирощуванням розсади звичайної капусти можна ознайомитися в наведеній статті.

Брюссельська капуста догляд

Брюссельська капуста догляд

У процесі росту капуста потребує регулярних поливах, для чого використовується холодна і чиста вода. Крім цього необхідні підгодівлі щотижня. Для цього можна застосовувати практично будь-які добрива, в яких міститься калій і азот в рівних дозах, а також фосфор. Вміст фосфору має бути меншим у два рази від вмісту азоту. В принципі при вирощуванні брюссельської капусти застосовуються ті ж прийоми обробітку, які властиві й іншим видам капусти. Ділянка під капусту повинен бути захищеним від вітру, але при цьому і відкритим.

Сонце на нього повинно потрапляти в достатній кількості, допустима невелика затіненість. Що ж до грунту, то краще, щоб вона була щільною. Це необхідно для того, щоб при досягненні рослинами великої висоти 1 м і більше, вони були надійно закріплені на землі. У випадку з легкими ґрунтами можна вдаватися до допомоги додаткових опор. Звичайно ж, найкращим варіантом для вирощування брюссельської капусти буде родючий грунт. Ділянка під посадку даної культури ще з осені слід удобрювати гноєм і перекопати. Навесні наступного року ділянку знову перекопується, і вносяться мінеральні добрива з розрахунку 60-70 г/м 2. Про терміни підготовки розсади вже було сказано вище.

Шкідники і хвороби брюссельської капусти

Шкідники і хвороби брюссельської капусти

Щодо хвороб та шкідників, то вони практично ті ж, що і у звичайній кочанної капусти. Єдине, що брюссельська капуста не пошкоджується капустяної мухою, оскільки в ній містяться гірчичні масла. Але зате такі шкідники, як білянка і капустяна міль не проти поласувати такою капустою. При появі у рослин на довгому стеблі круглих листків, які спрямовані вгору, турбуватися не варто. Це не говорить про фосфорному голодуванні, якщо проводити порівняння з баклажанами або томатами. Це просто така особливість при вирощуванні брюссельської капусти.

Маленькі качани формуються в пазухах листків у великій кількості. При досягненні на початку вересня самих нижніх качанчиків розмірів в горошину необхідно обірвати верхню частину рослини. Це запобіжить його зростання вгору. В результаті почнеться більш швидкий ріст саме качанів. В залежності від того, яка буде стояти погода у вересні ви можете і не побачити качанчиків. Але попереду ще жовтень і урожай цілком встигне сформуватися. До того ж брюссельська капуста непогано переносить морози до -10 °С і її розвиток триває до пізньої осені.

Урожай починають збирати, коли качани будуть досить щільними. Зрізати їх потрібно безпосередньо біля стебла, щоб запобігти їх розсипання. Оскільки зібраний урожай у свіжому вигляді довго ви не збережете, його можна заморозити, при цьому зберігаються всі корисні властивості, але і смакові якості. Якщо ви хочете зберегти урождай як можна довше, то з городу капусту прибирають з корінням і вже в підвалі прикопують. Ось така вона цікава в вирощуванні брюссельська капуста.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *