Як виростити розсаду баклажанів

Всі садівники і городники напередодні весняної пори починають займатися підготовкою насіння і вирощуванням розсади тих чи інших культур. Багато хто з нас є любителями баклажанів. З цього овоча можна приготувати величезну кількість страв. Тому сьогодні приділимо увагу посадці баклажанів на розсаду.

У першу чергу варто подбати про підготовку насіння, тобто перевірити їх на схожість. Таким чином, можна бути впевненим, що посаджені насіння проросте. Якщо ви збираєтеся вирощувати баклажани різних сортів, то беремо від кожного сорту по десятку насіння і замочуємо їх у воді +25 °С загорнувши, наприклад, в тканину.

Через 24 години виймаємо насіння з води і поклавши їх в тарілку ставимо в тепле місце, температура якого повинна бути не вище +30 °С. до Речі, якщо ви придбали пофарбовані насіння на розсаду баклажанів, то замочувати їх не потрібно. Зазвичай через п’ять днів (приблизно) насіння повинні проклюнуться. Якщо з десятка насіння п’ять проклюнулися, отже, їх можна вважати придатними до посіву.

Перед посівом на розсаду баклажанів

Перед посівом на розсаду баклажанів

Перш ніж виконати посів насіння їх слід піддати знезараженню в розчині марганцю протягом півгодини. Після насіння треба промити водою і замочити в гумате натрію. Протягом доби потрібно підтримувати температуру розчину +28 °С. Далі насіння, загорнуті в тканину або мішечки, трохи змочують чистою водою, кладуть на тарілку і чекають поки вони проклюнуться. За часом це займає кілька діб. Така обробка насіння дозволяє отримати сходи на шостий день.

Крім вищесказаного насіння баклажанів можна піддати загартуванню. Зводиться до процедура впливу на них різких перепадів температури протягом тижня. Після обробки насіння живильним розчином їх кладуть у холодильник в те місце, де температура буде підтримуватися в межах +2 °С на дві доби. Після їх потрібно покласти в тепле місце з температурою +18 °С. Після тепла знову кладуть у холодильник і вже потім можна приступати до высеванию насіння у підготовлені ємності. Це те, що стосувалося підготовки насіння баклажан на розсаду.

Вирощування розсади баклажанів

Також як і при вирощуванні багатьох інших овочевих культур, наприклад при вирощуванні томатів у відкритому грунті, для отримання хорошого врожаю необхідно дотримуватися терміни посіву, а також технологію вирощування розсади баклажанів. Якщо ви займаєтеся вирощуванням розсади в теплицях, то посів потрібно виконати на початку лютого, але ніяк не пізніше середини місяця, чого якраз таки багато не дотримуються.

Відповідно при більш пізніх посівах і урожай можна буде отримати тільки під кінець літа. Потрібно враховувати, що для отримання перших плодів баклажанів після того як з’явилися сходи проходить в залежності від сорту від 100 до 180 днів.

Вирощування розсади баклажанів

Склад грунту для вирощування розсади

Як відомо якість ґрунту для нормального росту будь-якої рослини має велике значення. Ознайомитися з підготовкою грунту для розсади можна у зазначеній статті. Що стосується посадки на розсаду баклажанів, то розглянемо кілька варіантів ґрунтосуміші:

  • 2 частини перегною і 3 частини дернової землі;
  • 2 частини перегною і 2 частини торфу;
  • 1 частина тирси і торфу, 2 частини перегною;
  • 2 частини перегною, 1 частина дернової землі.

Незалежно від того, який з варіантів грунтової суміші ви виберете, в неї необхідно буде додати по 1 ст. л. золи і суперфосфату. Далі суміш перемішується і укладається у ящик. Посадка насіння виконується на глибину 1,5 см, відстань між ними в ряду повинна складати 2 см, між рядами 5 см. Попередньо канавки під насіння проливаємо теплою водою. Посіявши насіння, ящик розміщують у теплому приміщенні або просто теплому місці з температурою +26 °С.

Сходи можна очікувати приблизно через тиждень. Ящики доведеться перемістити на сонячне місце, де температура повинна бути близько +15 °С, причому в таких умовах розсада повинна міститися близько тижня. Далі температуру потрібно буде підвищити до +25 °С при сонячній погоді. Якщо ж погода похмура, то до +22 °С. Вирощуючи розсаду баклажанів потрібно також стежити за нічною температурою, яка повинна становити близько +16 °С.

При ранніх посівах розсада баклажанів все ж відчуває нестачу в освітленні, дні ще короткі, тому доводиться її додатково підсвічувати. Світловий день повинен становити 12-14 годин. Для цього можна використовувати лампи денного світла. Без підсвічування розсада буде погано рости, а закладка квіткових бутонів буде пізньою. До того моменту, як з’являться два справжніх листочка розсада знаходиться в ящику.

По часу це близько місяця. Розсада потребує систематичних поливах, для чого використовується тепла вода. Але потрібно пам’ятати про те, що заливати її не потрібно. Коли ж з’являться два справжніх листочка, розсада пикируется в пластикові стаканчики, де вона вирощується до моменту висадки у відкритий грунт. Деякі городники не рекомендують пікірувати розсаду, оскільки у баклажан слабкі корені, а просто пересаджують її з грудкою землі. На цьому, напевно, можна і закінчити статтю про посадці баклажанів на розсаду.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *