Вирощуємо мускатний гарбуз

Вирощуємо мускатний гарбуз. Фото

Для мускатного гарбуза доведеться відокремити саме сонячне і найтепліше місце на Вашій ділянці. Воно має бути захищене від вітру, з родючим грунтом, багатою органікою. Близьке залягання грунтових вод для гарбузів критично, оскільки рослина має потужну кореневу систему, здатну проникати досить глибоко.

Індіанці в доколумбової Америці використовували такі посадки, які сьогодні ми називаємо як комбіновані: кидали в одну лунку насіння бобів, кукурудзи і гарбуза. Кукурудзою посадки були захищені від перегріву і вітру, ріст бур’янів гальмувався гарбузом, а його великі листи служили відмінним покривом від палючого сонця, а завдання бобів була збагачувати грунт азотом.

Гарбуз мускатний в кліматі середньої смуги вирощують лише за допомогою розсади – по-іншому він не встигне визріти. Висів насіння здійснюють в кінці квітня в півлітрові посудини і поливають теплою водою. Підживлення розсади здійснюють двічі, використовуючи комплексне мінеральне добриво.

Вирощуємо мускатний гарбуз. Фото

Дуже добре якщо попередниками гарбуза будуть бобові, коренеплоди, картопля, цибуля, капуста. Погано якщо попередниками були «родичі» гарбуза – огірки, патисони, кабачки.
Розсаду в період з травня по червень обережним чином висаджують в грунт під укриття з плівки, розміщуючи рослини на відстані в півметра-метр один про одного.

Плівку слід зняти, як тільки мине загроза повернення заморозків. Догляд до розростання батогів полягає в розпушуванні і прополці.
На одній рослині необхідно залишати не більше 2-3 зав’язі – більша кількість все одно не встигне визріти, стебло треба прищипувати (вище плода на 50 сантиметрів).
Гарбуз в період росту плодів вимагає хорошого поливу (на рослину не менше 5 літрів).

Підживлення треба здійснювати декілька разів: перший раз до цвітіння, краще органічними добривами (настій коров’яку з розрахунку 1 до 10), з додаванням 35-40 грам суперфосфату і 20-25 г сірчанокислого калію на 10 літрів води. Другу підгодівлю треба зробити під час цвітіння: 15-20 грам нітрофоски і 50 грамів сульфату калію на 10 літрів води (або ж на ту ж кількість води одну склянку деревної золи).

Вирощуємо мускатний гарбуз. Фото

Як тільки ночі стають холодними треба знову вкривати посадки плівкою. Прибирати мускатні гарбузи необхідно до настання заморозків, як правило, у вересні, при сухій погоді. При збиранні врожаю треба намагатися не пошкодити кору і в обов’язковому порядку зберігати хвостик-плодоніжку довжиною 3-4 сантиметри.
Зазвичай підмосковні гарбузи необхідно дозарювати, для цього придатні лише плоди, які повністю сформувалися. Кора при зберіганні твердне, набуває світло-коричневий або бежевий колір, а м’якоть забарвлюється в блідо-жовті або блідо-помаранчеві тони. Мускатні гарбузи досить добре зберігаються – вони можуть пролежати навіть цілий рік.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *