Вирощування маргариток

Маргаритки — одні із найулюбленіших квіток, вони красиві, адже бувають різних кольорів і форм (махрові або прості) і при цьому відносно невибагливі. У статі розкажемо як їх виростити, доглядати, трішки про полив і підживлення.

Маргаритки — невелика рослина із родини астрових, висотою до 20-25 см. Розмір більшості суцвіть складає 3-5 см.

Вирощування маргариток

Якщо ви бажаєте завести у себе в саду ці квіти, то це можна зробити двома способами:

  • З насіння,
  • Шляхом посадки готових кущів з корінням,
  • Ділення кущів.

Вирощування маргариток з насіння


В першому випадку сподіватись на отримання красивих суцвіть можна на другий рік після посадки насіння. Адже маргаритки — дволітні культури. Але є сорти, які дозволяють вже за рік отримати необхідний результат. Але для цього слід сіяти однорічні маргаритки і садити їх восени або навіть взимку.

Це краще, ніж збирати насіння зі стиглих квіток, що може призвести до виродження сорту.

Вирощувати цю культуру із насіння можна:

  • В окремих ємностях, а вже потім висаджувати на постійне місце,
  • Сіяти в рядках, а потім, після сходів проріджувати,
  • Сіяти на тимчасове місце в саду, а після сходів і укріплення рослини висаджувати на постійне місце.

Садити маргаритки потрібно в теплий, легкий і підживлений (можна перегноєм) ґрунт, температура якого не нижче 20 градусів тепла. Це перша половина літа. За сприятливих умов вже через півмісяці з’являються перші ростки.

Поливати рослини слід або зранку або ввечері. В такому випадку волога не випаровується, а проникає у ґрунт. Два рази в місяць потрібно підживити універсальним добривом (продається в садових магазинах).

Пересаджувати рослини на постійне місце слід у липні-серпні. Відстань між рослинами 15-20 см. Ділянка для постійного росту рослин повинна добре освітлювати сонцем, але в певний період дня може бути і тіні. Не садіть маргаритки в низині або там, де часто застоюється волога. Хоча в багатьох садівників ці квіти ростуть і неподалік штучних водойм чи басейнів.

Полив повинен бути розумним, рослина погано переносить як недостачу води, так і її надлишок.

Вирощування маргариток із саджанців


Якщо ж бажаєте швидко отримати квітучу клумбу, то можна на місцевих базарах придбати готові саджанці з квітками. Залишається тільки у хмарний день посадити на ділянці, наливши у кожну лунку достатню кількість води. Висаджуючи рослини не пошкодьте коріння, і на ньому повинна бути достатня кількість землі.

Ділення кущів

Цей спосіб дозволяє швидко збільшити кількість рослин. Але будьте уважні, щоб отримані кущі були міцними за ними слід посилено доглядати, регулярно підливати і висаджувати там, де частину дня будуть затінені. Спекотне літнє сонце протягом усього дня може сповільнити ріст.

Догляд за маргаритками


Догляд за цими квітами полягає у прополюванні, боротьбу з бур’янами, регулярними поливами і підживленням. Якщо не бажаєте, щоб рослина випускала нові пагони замість розвитку квіток, то давайте менше азотних добрив.

Не завадить мульчування, яке зменшує випаровування вологи з ґрунту і бореться із ростом бур’янів.

Рослина стійка до шкідників і хвороб, але у випадку захворювання пошкоджені кущі слід викопати, а ділянку де вони росли обробити дезінфікувальним засобом.

Для боротьби із кліщами використовуються інсектициди. Конкретні і нові препарати вам порадять в садових магазинах (промисловість щороку випускає нові, більш ефективні і безпечні засоби).

Загалом, маргаритки не є складною у вирощуванні рослиною, тому її часто рекомендують для оздоблення прибудинкових територій. А завдяки різноманітним відтінками можна урізноманітнити будь-яку клумбу.

Якщо зробити все правильно, то квіти будуть цвісти із кінця весни до вересня. А на зиму рослини можна накрити гілками ялинки, сосни чи опалим листям. Це допоможе рослині пережити холодний період року.

Як бачите, догляд за цими рослинами не складний. Ними можна оживити балкони, зробити красивими прибудинкову територію, розпочати ознайомлення із вирощуванням квітів.

До переваг маргариток можна віднести не тільки їхню невибагливість, але й нормальне “співжиття” з іншими сортами квітів: гіацинтами, тюльпанами, нарцисами.

 

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.