Як легко виростити тюльпани

Тюльпани — одні із найпоширеніших квітів на планеті і одні із найулюбленіших серед садівників. Розкажемо як виростити ці квіти, щоб вони довгий час милували око.

Покупка цибулин


Спочатку вам потрібно визначитись із сортом. Їх є безліч, кожен відрізняється за кольором, висотою рослин, термінами достигання. Бувають прості, махрові, лілієцвітні, Фостера, Грейга, зеленоцвітні, та ін.

Продаються тюльпани у цибулинах, і тоді їх легко виростити. Придбати можна як в офлайн магазинах свого міста, так і в інтернеті.

Не всі сорти ідеально підходять для домашнього вирощування, тому радьтесь із продавцями садових магазинів, що найкраще підійде для ваших умов. Якщо ви починаючий квітникар, то не слід ганятись за екзотичними і складаними у вирощуванні квітами. Виберіть сорти, перевірені десятиліттями. Це такі як, Дипломат, Аристократ, Оксфорд, Лондон, та ін.

Вважається, що високі сорти тюльпанів менш захищені перед хворобами, адже між такими рослинами накопичується зайва волога.

Дехто не купує готові цибулини, а вирощує на своїй ділянці із власного минулорічного врожаю. Це вже вищий пілотаж, і на початках радимо купувати в магазині готові до посадки цибулини.

Посадка цибулин тюльпанів


Ще перед покупкою цибулин слід визначити де будете садити і вирощувати. Якщо це рання весна, то можна садити у спеціальних горщечках із землею.

Для вирощування тюльпанів вдома приготуйте горшки розмірами від 17 см і субстрат. Останній складається із рівних пропорцій перегною і річкового піску. І додайте до отриманої суміші в два рази більше дернової землі чи чорнозему.

Якщо ж не хочете ризикувати, то можна (особливо на перших порах) придбати готову суміш для вирощування тюльпанів.

Слід старанно оглянути посадковий матеріал. Цибулині повинні бути здорові, без ознак хвороб чи шкідників.

Тоді на дно горшків кладете дренаж (для відводу вологи), далі субстрат на який кладете цибулини, і зверху знову засипаєте сумішшю. В одному горшку можна садити декілька цибулин, головне, щоб відстань між ними була більше 2 см.

При виборі розмірів горщика і відстаней між рослинами враховуйте особливості сорту, висоту майбутніх тюльпанів.

Все це поливаєте водою. Тримати горшки в прохолодному місці із помірною вологістю.

Догляд полягає в регулярному підливанні (раз в 7 днів достатньо), огляді ґрунту на появу плісняви чи хвороб.

Через деякий час цибулини почнуть проростати і появляться перші ростки. Тоді слід загартовувати рослини, і виносити на в кімнату на сонячне світло на декілька годин. Згодом можна виносити тюльпани на балкон, в тому числі на ніч.

Не ставте тюльпани під прямі сонячні промені чи на протязі.

Вирощування тюльпанів на городі


Ці квіти без проблем можна вирощувати не тільки вдома, але й на відкритому повітрі. Для цього на весні висаджуйте цибулини у відкритий грунт. Якщо все зробити правильно, то на початок літа можна очікувати цвітіння. При покупці цибулин дізнайтесь про терміни висаджування у відкритий ґрунт.

Ділянка під посадку повинна добре освітлюватись сонцем, і це не повинна бути низина, де часто застоюється вода. Інакше рослини часто хворіють, уражують грибками. Культура погано росте на важких, глинистих ґрунтах. Садити на глибину приблизно 13-17 см.

Відстань між тюльпанами залежить від особливостей сорту, але не повинна бути меншою 12-14 см.

Якщо ваша прибудинкова території, її дизайн витримані в певному стилі, вибирайте тюльпани тих сортів, які підкреслять її красу.

Догляд полягає в прополюванні, регулярному поливі і підживленні фосфорними і калійними добривами. При поливанні не перестарайтесь, щоб рослина не почала гнити.

І пам’ятайте, що тюльпани — багаторічна рослина. І одна куплена цибулина може радувати вас тривалий час.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.