Вирощування петрушки у відкритому грунті

У матеріалі розкриємо тему: петрушка вирощування і догляд у відкритому ґрунті. Ви дізнаєтесь про важливі деталі, виконання яких дозволить отримати хороший врожай.

Вирощування петрушки у відкритому ґрунті починається із підготовки ґрунту. Для цієї культури підходять нейтральні, легкі ґрунти. Бажано, щоб ділянка добре освітлювалась сонцем і не розміщувалась  низині. Так вбережемо культуру від загнивання у період сильних дощів.

Хоча треба визнати, що ця зелень може росте і на затінених ділянках городу.

Землю слід підготувати заздалегідь, ще восени. Після збору попереднього врожаю потрібно винести за межі городу бур’яни. Тоді внесіть добрива і перекопайте землю. Із добрив зверніть увагу як на органічні (перегній – 4 кг на м²), так і мінеральні (калійні і фосфорні). Деякі дачники додають у ґрунт селітру аміачну або сечовину.

Не садіть петрушку там, де до того її вже вирощували. Нехай пройде хоча б 3 роки, щоб повернути культуру на те саме місце. Також, не садіть там, де до того росли кріп, морква, тмин, інша зелень.

Петрушка посадка і догляд у відкритому ґрунті

Тепер про те, як вирощувати петрушку. Сіють насіння у заздалегідь зроблені рівчаки зроблені на городній ділянці. Для наших широт найкраще сіяти після 20 чисел квітня.

Сіяти на глибину приблизно 1 см, загорнути, легенько утрамбувати і полити водою. Деякі дачники накривають насадження плівкою, яка не дає волозі випаровуватись.

Щоб насіння швидше проросло, частина дачників перед посадкою замочує насіння на декілька днів. Для цього підходить волога матерія, яку потрібно регулярно зволожувати із пульверизатора, не допускаючи висихання. Перед посадкою ледь підсушіть насіння і сійте у зроблені рядочки.

Дехто не пророщує насіння, а просто намочує його перед посадкою на декілька годин у воді.

Якщо виконати все правильно, то вже через 15-20 днів можна сподіватись, що на поверхні з’являться перші сходи. Якщо ж не пророщувати насіння на вологій матерії, то рослина проросте на тиждень пізніше.

Відстань між рядками залежить від сорту та виду петрушки (коренева чи на зелень). Але, як правило, це 20 сантиметрів.

Петрушка коренева цукрова вирощування на зиму

Петрушка добре переносить низькі температури, і цим можна скористатись. Наприклад, можна посіяти насіння ще восени на зиму. Садять в листопаді, і накривають плівкою.

Догляд

Догляд за петрушкою у відкритому ґрунті полягає в регулярному поливанні, прополюванні, боротьбі зі бур’янами і шкідниками.

Поливати слід розумно, не допускаючи загнивання рослин. Робити це потрібно або в похмурий день, або ввечері. У спеку більшість води випарується скоріше, ніж досягне коріння рослини.

Після прополювання і розрихлення ґрунту потрібно декілька разів внести мінеральні добрива. Норма витрат – 40-50 грам на м². Це покращить врожай і дасть можливість кореням вирости великими і смачними.

Якщо вирощуєте кореневі сорти петрушки – краще вносити мінеральні добрива із вмістом фосфору і калію. А якщо посадили листову петрушку – внесіть селітру.

Боротьба із бур’янами дозволяє зменшити кількість хвороб і шкідників. Адже вони краще себе почувають у загущених насадженнях рослин.

Коренева петрушка вирощування і догляд

Вирощування кореневої петрушки має свої особливості. Потрібно зробити проріджування, якщо надто щільне насадження. Тільки так можна сподіватись, що корені у петрушки будуть великими і смачними. Інакше коріння виросте тонким і слабким.

Якщо петрушку на листя можна садити пізніше, то із кореневою не можна запізнюватись. Посадіть не пізніше 15 травня, інакше важко отримати хороші коренеплоди.

Як виростити петрушку на підвіконні

Щоб виростити петрушку на підвіконні, потрібно придбати спеціальні горщечки або ящики для квітів. Насипте туди якісної землі і сійте рослину так, щоб відстань між рослинами була близько 4 х 9 см. Достатньо підливати раз у 7 днів.

Вирощування кропу і петрушки як бізнес

Петрушка відноситься до невибагливих культур, які підходять для масового вирощування і створення бізнесу із їх продажі. Зелень купують протягом усього року як прості домогосподині, так і ресторани чи великі супермаркети.

До переваг можна віднести можливість розпочати бізнес без великих капіталовкладень. А з часом, коли справи підуть краще, можна потрохи збільшувати розміри насадження, збудувати теплиці, та ін.. Якщо бажаєте зекономити, тоді купуйте насіння гуртом – ціна буде нижчою.

Головне – розпочати і вибрати ті сорти, які мають найкращі смакові якості, гарний зовнішній вигляд і невибагливі. Якщо вирощуєте петрушку на зелень – вибирайте листові сорти, якщо для продажу коріння – кореневі. Хоча останні мають гірший попит.

Переважно кучеряві листки петрушки використовують для прикрашування страв, а прямі – для їх приготування.

Збирання врожаю

Зрізайте зелень низько, при самій землі. Вона ще може дати новий врожай. Зимові сорти петрушки збирають протягом усієї осені, обчищаючи коріння від землі.

Висновок. Ми описали, як відбувається вирощування петрушки у відкритому ґрунті, а вам залишається тільки вдало вибрати сорт і дотримуватись рекомендацій, які дозволять отримати хороший врожай і навіть започаткувати власний бізнес.

І на закінчення цікаве відео:

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *