Як краще зберігати кабачки на зиму

Кабачки багаті на вітаміни та інші корисні речовини, тому варто їх часто вживати протягом сезону. Якщо ж у вас є бажання зберегти їх на тривалий час, і ласувати цим овочем протягом холодного періоду року, то для вас наша стаття. Розкажемо як зберігати кабачки на зиму свіжими із максимальним вмістом вітамінів.

Правильний збір врожаю


Перед тим, як зберігати кабачки будинку взимку потрібно їх правильно зібрати. Від цієї операції залежить лежкість плодів. В першу чергу, вибирайте для зберігання осінні і зимові сорти (Арал, Жовтоплідний, та ін..). Вони призначені для більш тривалого зберігання.

Плоди повинні бути дозрілими, але і не перезрілими. Шкірка повинна бути щільною, без пошкоджень. При візуальному огляді не повинно бути на кабачку вм’ятин, ознак ураження хворобами, тріщин чи порізів. Все це значно зменшує термін зберігання овочів.

Ушкодженні екземпляри слід тримати окремо від здорових, а ще краще – одразу вживати у їжу чи переробляти виготовляючи кабачкову ікру, засолювати, робити салати.

Збирайте врожай із грядки правильно. Для цього гострим ножем зрізуйте плодоніжку на відстані 3-4 см від плода. Не радимо зривати врожай руками, адже при цьому може пошкодитись місце кріплення плода і плодоніжки. Крім цього, таким чином ви пошкодуєте коріння куща, вириваючи його із землі.

Після цього потрібно витерти землю із кабачка і просушити протягом 4-8 годин під накриттям. Не потрібно перед зберіганням мити цей овоч. Адже він покритий специфічним восковим захисним шаром, який не допускає повітря чи бактерії. Миючи кабачки, ви змиваєте цей шар, що небажано.

Де зберігати кабачки на зиму

Молоді кабачки не зберігаються тривалий час (як, наприклад, картопля чи яблука). Тому найкраще їх три мати у холодильнику. Для цього їх кладуть у пакети із невеличкими дірками (щоб була циркуляція повітря і пакет не запотівав). Так його можна тримати не більше 18-20 днів.

Можна також заморозити кабачки. Для цього їх миють і підсушують. Тоді можна нарізати дольками або кубиками. Тоді трішки підсушити, поскладати у кульочки або судочки і заморозити в камері холодильника.

Більш стійкі стиглі пізні сорти можна просто тримати у темному місці із вологістю близько 82%. Плоди складають у ящики із отворами, щоб була циркуляція повітря. Можна підвішувати у сітках типу «авоська».

Але найкраще тримати в льосі, але такий варіант не завжди підійде для міських жителів.

Сушіння кабачків

Продовжуємо опис як зберігати кабачки на зиму в квартирі, і на черзі ще один цікавий спосіб. Тут зберігаємо подібно до грибів. Потрібно помити і трішки підсушити кабачки. Тоді їх тонко нарізаємо на пласкі шматочки і підсушуємо у духовці. Після цього складаємо у матерчасті мішечки. Тримати у сухому місці. Щоб не розвелись хробаки, можна тримати у скляних банках і щільно закривати капроновими кришками (звичайні білі).

Як зберігати кабачки на зиму в погребі

Тут зберігається оптимальна температура і вологість, які дозволяють тримати стійкі сорти кабачків протягом декількох місяців. Тільки регулярно перебирайте плоди. Ну і не тримайте кабачки разом з іншими овочами.

Згодом, після тривалого зберігання плоди змінюють свою форму і консистенцію, стають м’якими.

Консервація

Це простий і традиційний спосіб, про який знають більшість господинь. Є сотні рецептів, які дозволяють отримати на зиму смачні заготовки. Звичайно, велика частина вітамінів і корисних речовин під час консервації втрачається, але як один із способів поласувати овочами взимку – підійде.

Ми описали різні способи як зберігати кабачки на зиму, а вам залишається вибрати оптимальний для себе. Важливо, щоб під час усього терміну зберігання овочів ви їх перевіряли, і зігнилі видаляли. Інакше постраждає увесь врожай.

Подивіться відео, в якому досвідчені господині порадять, як зробити так, щоб цей овоч зберігся якнайдовше.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *