Як посадити огірки на розсаду правильно у ґрунт

У статті розкажемо як правильно посадити огірки на розсаду щоб отримати хороший врожай.

Підготовка насіння до посіву огірків на розсаду

Посадка насіння огірків на розсаду буде ефективною якщо зробити попередню підготовку насіннєвого матеріалу. Є багато технологій і способів, ми розкажемо про найпопулярніший:

 • Потрібно визначити, яке насіння є «порожнім» і неякісним, і не зможе прорости. Для цього його замочують у розчині солі у злегка теплій воді (3%). Неякісні насінини спливуть і їх потрібно викинути.
 • Потрібно знезаразити насіння. Для цього чудового підходить слабкий розчин марганцівки (1%). Достатньо протримати насіння у такому розчині протягом пів години.
 • Далі, при на вологу ганчірку покладіть насінини і накрийте іншою вологою ганчіркою. Тримайте при кімнатній температурі, регулярно змочуючи. Вже через декілька днів насіння почне проростати. Деякі дачники на цьому етапі на 1-2 дні ставлять ганчірку із насінням у холодильник, для загартування.
 • Коли з’являться ростки довжиною до 4 міліметрів, прийшов час посадки огірків на розсаду у ґрунт.
 • І не забувайте, що найкращу схожість має насіння не старше 4-х років.

  Ще один спосіб посадити огірки на розсаду будинку

  Можна скористатись ще одним способом отримання розсади огірків. Для цього потрібно придбати таблетки із торфу. Вони повинні бути діаметром не менше 50 мм. Перед садіння рослин, ці шайби на 15 хвилин заливають теплою водою (попередньо поставити на піддон). За цей час торф набухне і ньому роблять заглиблення. Туди кладуть пророслу насінину і накривають ґрунтом.

  А далі, аналогічно скляночкам, таблетки ставлять на піддон і накривають плівкою. Приблизно через три тижні насіння почне проростати із ґрунту.

  Як посадити огірки на розсаду

  Тепер про те, як посадити огірки на розсаду правильно вдома. Якщо ви збираєтесь вирощувати розсаду в домашніх умовах, то потрібні пластикові склянки. Деякі дачники для цієї мети використовують торфо-перегнійні ємності. У скляночках у дні повинні бути отоври для виведення зайвої води.

  Склянки потрібно майже до верху засипати субстратом (співвідношення ґрунту до торфу 2 до 1) і зробити заглиблення до 2 см. Тоді акуратно, щоб не пошкодити пророслі насінини, кладемо їх у ямку і легенько загортаємо, щоб не пошкодити ростки.

  Як правило, в одну склянку садять одну насінину.

  Тепер потрібно регулярно поливати (раз в тиждень) і зволожувати вміст скляночок. Якщо у кімнаті температура менше  20 градусів тепла, то потрібно накрити склянки поліетиленовою плівкою і після проростання рослини – зняти плівку.

  Поливають водою кімнатної температури по мірі підсихання верхнього шару ґрунту. Але, як було сказано вище, достатньо 1-2 рази на тиждень.

  Лийте воду під корінці розсади, не на листочки. Воду краще відстоювати, а не кип’ятити.

  Якщо повітря у кімнаті надто сухе (працюють обігрівальні прилади), можна із пульверизатора обприскати рослину.

  Тримайте розсаду на світлі, але уникайте протягів. Коли рослина достатньо зміцниться — її можна висаджувати у відкритий ґрунт. Розсаду слід тримати на світлому місці, щоб перестрахуватись від її витягнення, коли вона стає надто довгою і слабкою. Якщо ж у цей період у вашому регіоні тривалість світлового дня незначна – можна підстрахуватись, і вмикати додаткове освітлення.

  Коли краще посадити огірки на розсаду

  На це питання немає чіткої відповіді. Адже клімат в різних регіонах країни відрізняється. Кожен сорт має свої умови. Дехто користується місячним календарем.

  В першу чергу, радимо звертати увагу на те, що написано на пакуванні насіння, яке ви збираєтесь садити. Там компанія написала оптимальні умови, яких потрібно дотримуватись.

  Підживлення розсади огірків

  Для того, щоб розсада виросла міцною і здоровою її потрібно 2-3 рази підживити. Для цього можна скористатись мінеральними добривами. Наприклад, добре зарекомендував себе такий розчин: у відрі води розчиніть 15 грам суперфорсфату, 7 грам сірчанокислого калію і 7 грам селітри аміачної.

  Деякі дачники для підживлення використовують коров’як, розведений із водою у пропорції 1 до 4.

  Хвороби розсади

  Вирощуючи розсаду, можете стикнутись із рядом проблем. Одна із них – хвороби.

  Наприклад, коли взято склянку малого розміру, рослині може не вистачати місця і корисних речовин. В результаті листочки починають жовтіти.

  Якщо у кімнаті занадто велика вологість а ви ще й часто підливаєте – можуть почати гнити ніжки розсади. В такому випадку уражені рослини слід викинути разом із зараженим ґрунтом.

  Для профілактики загнивання радять у ґрунт при підготовці склянок додавати трішки попелу. Тим більше – це чудові добрива.

  Основна причина виникнення хвороб – неправильний догляд або нездоровий посівний матеріал.

  Посадка огірків розсадою у відкритий ґрунт

  Садіння розсади огірків у відкритий ґрунт повинна відбуватись тоді, коли температура повітря прогріється вище 16 градусів тепла. Але активно рости огірок почне тоді, коли температура підніметься ще вище, хоча б 20°С.

  Як правило, через 3-4 тижні від дня появи ростків розсада готова до висаджування у відкритий ґрунт.

  Садити краще у похмурий день – тоді рослини краще приживаються.

  Посадка огірків в ґрунт розсадою для різних регіонів різниться, але орієнтуйтесь на травень. Посадка розсади огірків у теплицю відбувається на місяць раніше.

  Ґрунт перед посадкою слід підготувати. Для цього восени внесіть добрива, перекопайте. А безпосередньо перед садіння розсади достатньо прополоти і розпушити землю.

  Для садіння огірків не вибирайте ділянку, де цього росли кабачки, патисоні чи гарбузи.

  Перед висадкою розсади у відкритий ґрунт її потрібно регулярно виносити на повітря, для загартування.

  Висновок. Ми описали у чому полягає підготовка насіння до посадки огірків на розсаду, терміни посадки у відкритий ґрунт і парники.

  Відео як посадити огірки на розсаду правильно:

  Автор Садівник

  Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *