Як правильно вибрати насіння квітів на розсаду

Як правильно вибрати насіння квітів на розсаду

Як часто ми стикалися з ситуацією, коли у одного квітникаря з насіння буквально на очах виростає міцна розсада квітів, а у іншого лише рідкісні хирляві сіянці. І начебто всі умови дотримані, і технологія пророщування однакова, а результат діаметрально протилежний. А найчастіше питання лише в тому, що ми не вміємо правильно вибрати насіння квітів на розсаду.

Багато хто може заперечити, що про якість посівного матеріалу можна судити лише експериментально по схожості сіянців. Погоджуся з цією думкою лише частково. Є чинники, наявність яких можуть вказувати на псування насіннєвого матеріалу в процесі зберігання та продажу.

На що слід звернути увагу при придбанні насіння квітів

Купівля насіння про запас і їх тривале зберігання

При тривалому зберіганні відсоток схожості розсади з насіння різко падає. Тому особливу увагу при придбанні насіння оптом звертайте на дату упаковки і термін його зберігання. Хоч як би не запевняв продавець про гарантовані строки довгого зберігання, відмовтеся від придбання позаторішнього насіння.

Купуйте насіння в спеціалізованих точках продажу.

Ідеальними умовами зберігання насіння є: середня температура зберігання 12-15 °С, відносна вологість повітря не більше 50% і обмежений доступ повітря.

Щоб гарантовано правильно вибрати насіння квітів для вирощування розсади зверніться в спеціалізовані місця продажу. Я маю на увазі не стільки фірменість магазину, скільки можливість торгової точки цілодобово протягом року витримувати умови зберігання посадкового матеріалу.

Як правильно вибрати насіння квітів на розсаду

Відмовтеся від придбання насіння на виносних столиках і погано обладнаних точках, наприклад, різних залізних кіосках. Такі місця напевно не обігріваються взимку в нічний час, у зв’язку з економією плати за електроенергію і пожежною безпекою. Це призводить до порушення умов зберігання насіння, яке різко втрачає схожість як при низьких, так і при високих температурах. А про виносну торгівлю на столиках і говорити нема чого.

Вибрати насіння квітів допоможе якість упаковки

Правильно вибрати насіння квітів на розсаду можна, звернувши увагу на якість і стан упаковки. Для кращого збереження насіння вона повинна бути непрозорою і герметичною.

Найгіршим варіантом, і найбільш поширеним у нас, є просто паперовий або целофановий пакетик. Перший не герметичний, другий прозорий.

Трохи краще двошарова упаковка, що складається з шару паперу і внутрішнього поліетилену.

На даний час дрібне насіння від виробника, наприклад петунії, упаковують в герметичні пластикові капсули, які вкладають в непрозорі паперові пакетики.

Найбільш якісною, на сьогоднішній момент, є фольгована упаковка. Вона ідеально підходить для довгого зберігання насіння без істотної втрати схожості.

Деякі квітникарі зберігають посівний матеріал в таких пакетах в глибині холодильника при температурі 5 °С. Це трохи нижче ідеальної температури, але зато гарантовано не буде перепадів тепла. Не зберігайте насіння на дверцятах холодильника. Вони часто відкриваються, перепад стане причиною конденсату, посівний матеріал просто відволожиться.

Сучасні якісні упаковки для зберігання насіння оснащуються кліпсою. Вона дозволяє в міру необхідності проводити підсів, герметично закриваючи насіння для подальшого зберігання.

Стан упаковки може вказати на умови зберігання

Природно, що упаковка повинна бути цілою. На упаковці не повинно бути розводів. Вони говорять про те, що були порушені умови зберігання по вологості, або що насіння зазнале різких температурних перепадів.

Бажаю вам правильно підібрати насіння квітів на розсаду, щоб улюблена справа приносило лише приємні моменти.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *