Як використовувати листя горіха: 3 варіанти

КОМПОСТ

Чому не можна використовувати їх у загальному компості? Просто через строк перегнивання. Він набагато більше, чим у листя інших рослин. Але якщо ви будете робити компост винятково з листя волоського горіха, то користь такого добрива буде очевидною.

Для цього покладіть листя волоського горіха в спеціально викопану яму. Можна просто скласти в купу, якщо ви не маєте часу готовити під такий компост яму. Як правило, це відбувається при перших морозах, оскільки листя обпадає саме під час заморозку. Приготуйте розчин азотного добрива: 25 г будь-якого азотного добрива на цебро води. Не дивіться, що ми використовуємо це добриво восени, воно нам необхідне винятково для приготування листяного компосту з листів волоського горіха. Усю масу листів потрібно буде ретельно пролити. Все, компост залишається до весни.

Уже навесні потрібно буде перемішати купу. Улітку знадобиться ще одне перемішування. Повністю компост буде готовий через два роки. Якщо ж ви прагнете прискорити процес перегнивання, то додайте в компост кінський гній. Він знижує строк компостування. Також 2-3 рази за сезон компост можна пролити Ем-Препаратами.

Помітимо, що компост із листя волоського горіха відмінно підходить для мульчування пристовбурних кіл плодових дерев. А якщо ви додасте компост під посадку картоплі, то збільшите врожайність цієї культури в 1,5-2 рази.

ЗОЛА

Якщо ж ви не будете готувати компост із листя волоського горіха, то просто зберіть їх і спаліть. Отриману золу використовуйте як добриво. Вона містить у собі велику кількість калію й кальцію. 

Золу ефективно використовують як засіб боротьби зі шкідниками й захворюваннями, наприклад, з ураженням павутинного кліща. Золу з листів волоського горіха розкидають по ділянці під перекопування. Зберігати золу потрібно в сухому місці.

ТЕПЛА ГРЯДКА Й ЗАСІБ ПРОТИ КАПУСТЯНОК

Листя волоського горіха можна використовувати як матеріал для приготування теплої грядки під огірки, полуницю, перець. У цьому випадку просто укладіть на дно грядки листя волоського горіха. Що немаловажне, так це те, що листя волоського горіха відлякують капустянок.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *