14 фактів про гарбуз, про які ви не знали

Факт 2. Першими хто окультурив і став використовувати гарбуз у їжу стали корінні мешканці Америки, задовго до появи там Колумба. В 14 столітті гарбуз потрапив у Європу. Потім потрапив до України, де став одним із самих популярних продуктів. З нього готували буквально все: і перше, і друге й десерти, солили, варили варення, сушили, і навіть робили алкоголь.

Факт 3. Дивно, але по вмісту в гарбузові бета-каротину, віна перевершує моркву.

Факт 4. У теперішній час відомі більше 800 сортів гарбуза, але тільки 200 можна вживати в їжу. Гарбуз буває однолітнім й багаторічним. Однолітніх видів відомо більше 100. Вони відрізняються за кольором, формою, можуть бути чисто декоративною рослиною.

Факт 5. Гарбуз має величезну кількість корисних вітамінів і мікроелементів, при цьому він є дієтичним продуктом, і підходить людям із захворюваннями шлунку й кишечнику.

Факт 6. Цікаво, що олія з гарбуза за смаком нагадує оливкову. Гарбузова олія багата нікотиновою кислотою, яка корисна при цукровому діабеті й для серцево-судинної системи, вітаміном Е – поліпшуючим плинність крові й володіє ефектом, що омолоджує. Гарбузова олія – це джерело цинку й селену. Цинк у чоловіків стимулює вироблення гормонів передміхурової залози. Так само підвищує імунітет, нормалізує роботу гіпофізу. Селен попереджає виникнення й ріст пухлин, сповільнює старіння й відновлює репродуктивну функцію. Олія застосовується для рятування від кишкових паразитів. Причому антипаразитарна дія настільки м’яка, що його застосовують для зовсім малих дітей та людей літнього віку, вагітних жінок і ослаблених людей.

Факт 7. Бельгієць Вілейман виростив справжнього гіганта-гарбуз вагою більше тонни. Він побив попередній рекорд швейцарця на 136 кг. І це притому, що гарбуз, як і кавун – ягода.

Факт 8. З гарбузом пов’язана безліч магічних ритуалів. Він захищає від злих духів, створює потужний захист від чаклунства. Наприклад, можна позбутися всіх хвороб, якщо взяти насіннячко й проносити весь день і всю ніч на тілі, щоб воно максимально вбрало піт хворого. Робити потрібно на зростаючому місяці. Потім хворий повинен посадити насіннячко й турботливо за ним доглядати. Готовий плід потрібно зрізати самому хворому. З’їсти гарбуз повинен тільки хворий і весь з насінням. Після цього почнеться його зцілення.

Факт 9. Гарбуз – чарівна рослина. Він може виконати бажання. Маленькі гарбузики використовуються як брязкальця для обряду вигнання злих духів. Існує й ритуал для залучення грошей, тому що гарбуз у магії асоціюється із сонцем, а насіння із золотими монетами.

Факт 10. Гарбуз койота або смердючий гарбуз – багаторічна рослина. Він їстівний тільки у вареному виді й поки плід ще не дозрів. Потім гарбуз стає отруйним. Зі шкірки гарбуза койота виготовляють музичні інструменти, тому що вона дуже міцна, а з коріння одержують крохмаль.

Факт 11. Кабачки й цукіні теж різновиди гарбуза. Найбільший кабачок був вирощений вагою 61,2 кілограма.

Факт 12. Парагвайський чай з гарбуза відомий багатьом як «мате».

Факт 13. Мексиканський суп із квіток гарбуза справжній делікатес, рецепт якого ретельно бережуть і передають із покоління в покоління.

Факт 14. За допомогою гарбуза можна позбутися такого шкідливого бур’яну як пирій. Посіяти гарбуз там, де росте пирій і незабаром бур’ян зникне, гарбуз його витисне, позбавить сонця завдяки своїм великим листам.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *