Як виростити брюссельську капусту із насіння

В статті розкажемо, чим цікава брюссельська капуста, вирощування і догляд цього овочу. Ви дізнаєтесь як росте брюссельська капуста і як отримати хороший врожай.

На відміну від білокачанної, цей вид капусти менш популярний, але останнім часом завойовує увагу на столах домогосподарок. Все завдяки не тільки екзотичному зовнішньому вигляду качана, всипаного маленькими головками капусти. Продукт цікавий багатим складом, із нього готують супи, другі страви, маринують.

Вирощування з насіння брюссельської капусти


Коротко розкажемо, як виростити із насіння капусту і не наробити помилок. Трошки про те, коли сіяти брюссельську капусту на розсаду.

Сіють насіння починаючи із 20 березня до 15 квітня (для середніх широт). Найкраще садити у горщики, і ставити їх на засклені балкони. Там в цей період, як правило, є оптимальні умови для вирощування.

Щоб насіння дало хороші саджанці потрібно перед посадкою потримати його у розчині із мікроелементами. Частина дачників проводить загартування. Для цієї мети потрібно почергово потримати насіння у теплій (градусів 50) і холодній воді.

Після проведених процедур варто підсушити насіння.

Як садити брюссельську капусту на розсаду

Сіють насіння брюссельської капусти у ґрунт, на глибину приблизно 1,5 см. Для вирощування розсади капусти найкраще підійде суміш  торфу, піску і дернової землі. Відстань між насінинами повинна складати близько 4 см.

Для прискорення проростання насіння, можете накрити ємності із землею плівкою. В такому випадку можна сподіватись, що вже за тиждень з’являться ростки капусти.

Вирощування розсади брюссельської капусти в домашних умовах буде успішним, якщо ви утримуватиме ґрунт із розсадою постійно зволоженим. Також, потрібно прорихлювати верхній шар ґрунту не допускаючи утворення твердої кірки, яка не дає кореням рослини отримувати кисень.

Під час вирощування розсади, намагайтесь все-таки не перезволожувати, інакше ростки почнуть загнивати, що також недобре.

Після того, як посадити брюссельську капусту на розсаду у загальну ємність, потрібно провести пікірування. Для цього акуратно викопуєте розсаду, у стадії сім’ядольних листків. Викопувати слід із частинкою землі, тоді більша гарантія, що приживеться на новому місці.

Після пересаджування, коли рослинка випустить 3 листочки, можна провести підживлення розчином із мінеральних добрив. Для цього можна взяти 15 грам сірчанокислого калію, 50 грам суперфосфату і 25 грам аміачної селітри.

Вирощування брюссельської капусти у відкритому ґрунті

Перед тим, як садити брюссельську капусту у відкритий ґрунт, потрібно провести загартування розсади. Для цього її починають регулярно виносити на відкрите повітря. Починати слід із нетривалого загартування, поступово збільшуючи час повітряних ванн.

Перед тим, як посадити брюссельську капусту у відкритий ґрунт, пересвідчитесь, що на розсаді є вже 5 листочків. Це ідеальний час для перенесення рослини у відкритий ґрунт.

Посадка брюссельської капусти у відкритий ґрунт

Перед висадженням розсади потрібно вибрати і підготувати, садову ділянку. Для капусти підходять суглинисті ґрунти, в які восени внесли добрива і перекопали.

Якщо не встигли, то можна восени внести перегній або компост, перекопати і розрівняти землю.

Садити брюссельську капусту краще під час дощу, ввечері або в похмурий день. Саме тоді пересаджені рослини краще приймаються.

Пересаджуйте саджанці разом із землею, так рослина отримує менше стресу. Викопайте лунку, налийте туди води, помістіть саджанець із землею, і засипте землею.

Вирощування капусти брюссельської в відкритому ґрунті полягає в регулярному підливанні, боротьбі із шкідниками і бур’янами, розрихленням і прополкою землі.

Поливати слід регулярно, кожного тижні, або раз у 10 днів. Дози води слід корегувати, залежно від погодних умов.

Боротьба із шкідниками і хворобами

У рослини достатньо ворогів, серед яких виділяються капустяна муха і чорна блошка. Найкращий і безкоштовний спосіб боротьби із шкідниками (як і хворобами) – кожного року садити культуру на тому місці, де того вона не росла 2-3 роки.

Найкращими попередниками брюссельської капусти будуть шпинат, пасльонові (картопля, помідори, огірки), бобові, зернові, трави.

Також, для профілактики і боротьби із шкідниками:

  • Вчасно прополюйте ділянку від бур’янів. Адже у бур’янах полюбляють ховатись шкідники.
  • Вибирайте сучасні сорти стійкі до хвороб і шкідників,
  • В разі потреби застосовуйте хімічні засоби боротьби.

Ми спеціально не рекомендуємо конкретні марки препаратів, адже щороку провідні виробники випускають нові, більш безпечні і ефективні. Радимо купувати в надійних садово-городніх магазинах. Запитуйте продавців про найкращі пропозиції на даний час.

Серед хвороб варто відзначити різновиди гнилі, чорну п’ятнистість, борошниста роса, мозаїка. Для захисті рослин використовуйте правильну агротехніку, а в разі виникнення проблем – обприскайте сучасними фунгіцидами.

Як отримати більший врожай брюссельської капусти

Щоб отримати більші качани брюссельської капусти, за 40 днів до збирання врожаю їх потрібно потрібно обрізати верхівку.

Збирання і зберігання врожаю брюссельської капусти

Брюссельську капусту  починають збирати по мірі достигання, на протязі декількох тижнів. Щоб довше зберігати врожай (до зими), вирвані качани кладуть разом, і присипають коріння землею. Так вони можуть зберігатись до 120 днів.

Висновок. Ми підняли тему вирощування і догляду брюссельської капусти, яка може урізноманітнити ваш раціон і наповнити організм корисними речовинами. Для кращого розуміння теми рекомендуємо подивитись цікаве відео:

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *