Як виростити броколі у відкритому ґрунті

Розкажемо про вирощування капусти броколі у відкритому ґрунті, на що звернути увагу, важливі деталі і корисні поради від досвідчених дачників.

Броколі – різновид цвітної капусти, в якої суцвіття зеленого, а не білого кольору. Представляє цінність до того, як зацвіла, поки не утворились суцвіття.

Розсада капусти броколі вирощування в домашніх умовах


Перед тим, як посадити броколі капусту на розсаду, потрібно вдало вибрати час. Сіяти бажано 1-15 березня, у спеціально підготовлений ґрунт. Якщо пропустили цей термін, тоді можна вирощувати капусту безрозсадним методом, сіючи одразу у відкритий ґрунт (починаючи із початку травня). Але сіяти одразу у відкритий ґрунт можна скороспілі сорти, які ще встигнуть дати врожай.

Пізньоспілі сорти у наших широтах вирощують тільки із розсади або у парниках.

Капуста броколі вирощування з насіння коли садити

Вирощування капусти броколі з насіння буде правильним, якщо дотримуватись такої послідовності:

  • Виберіть той сорт, який найкраще підходить для ваших широт, має потрібні характеристики і зовнішній вигляд,
  • Насіння можна загартувати, для цього його на 20 хвилин занурюють у теплу воду (не кип’яток!) а потім у холодну. Так проводиться загартування, яке дозволить рослині пережити температурні коливання,
  • Дехто із дачників проводить знезараження насіння, шляхом тримання у слабкому розчині марганцівки. Якщо ваше насіння вже протравлене, то цього робити не потрібно,
  • Можна на півдоби помістити насіння і живильний розчин, щоб прискорити ріст. Такі розчини продають у садово-городніх магазинах,
  • Витягніть насіння і трішки підсушіть на папері,
  • Візьміть ящик, глибиною сантиметрів 20-30, і насипте суміш піску, перегною, дернової землі. Дехто ще додаю попелу, який є джерелом азоту.
  • Садити насіння потрібно на глибину 1,5 см, на відстань 3 см від одна від одної.
  • Засипте насінини землею і легенько утрамбуйте.

Вирощування розсади капусти броколі найкраще відбувається при температурі близько 20 градусів тепла. Вночі температура падає градусів до 10, і це нормально.

Слід регулярно поливати насадження, але при цьому не перестарайтесь, інакше може відбутись загнивання ніжок розсади. Вони хворіють на «чорну ніжку».

Як пікірувати капусту броколі

Через півмісяця після появи ростків можна проводити їхнє пікірування. Для цього акуратно викопайте розсаду разом із грудкою землі і пересадіть у горщик із землею (бажано торф).

Через декілька днів після приживлення потрібно підживити розсаду. У садово-городніх магазинах можна придбати добрива. Зверніть увагу, щоб вони були багатими на мікроелемент бор. Можна самостійно приготувати розчин. Для цього у літрі води розчиніть пів грама борної кислоти і грам марганцівки. Старанно перемішайте.

Як садити капусту броколі у відкритий ґрунт

Перед висадженням розсади капусти броколі у відкритий ґрунт, бажано провести її загартування. Для цього на день виносять ящики із розсадою надвір, а на ніч забирають.

садять розсаду у відкритий ґрунт у віці місяця-півтора, коли на рослинці буде 5 справжніх листочків. Орієнтуйтесь на 10-20 числа травня. Але слід дивитись на погоду. Якщо травень надто холодний, можна декілька днів почекати і висадити саджанці пізніше.

Вибір ділянки

Перед тим як виростити капусту броколі, потрібно вибрати ділянку. Це повинна бути добре освітлювана частина городу. Вона не повинна розміщуватись в низині, де можливе підтоплення чи стоячі води.

Якщо броколі ростиме у тіні, то головки можуть вирости маленькими, миршавими. Ця рослина позитивно реагує на сонячне проміння.

Грунт повинен бути нейтральної реакції або ледь лужним.

Найкраще восени після збору старого врожаю, внести добрива і переорати землю.

Не садіть цю культуру після редьки, ріпи чи редиски. У них спільні шкідники і хвороби, і це накладе відбиток на вирощування.

Краще садити там, де того росли морква, картопля, цибуля, жито. І не садіть там, де того вирощували броколі.

Садіння капусти броколі

Садити капусту броколі краще у дощовий або похмурий день. Або ввечері, коли палючі літні промені сонця погіршать шанси розсади прийнятись.

Відстань між рядками повинна бути близько 60 см, а між рослинами в ряду – 40 см.

Також, у травні можна сіяти насіння безпосередньо у ґрунт. Відстань між рослинами така, яка як і між висадженими розсадою.

Якщо температура у травні понижується, можна для захисту насіння і пришвидшення його сходження накрити насадження плівкою.

Капуста броколі вирощування і догляд

Трішки про те, як вирощувати капусту броколі. Потрібно регулярно прополювати насадження. Це дозволить боротись з бур’янами, не допускати загущення, а так знищувати кірку землі, яка не дає волозі і кисню потрапляти до коріння капусти.

Рослина потребує регулярних поливів, особливо у засушливі періоди. Поливайте раз 7 днів, у разі потреби і частіше. Поливайте ввечері, інакше сонце скоріше випарує вологу, ніж вона потрапить до коріння. Лийте воду під корінь, а не на листя. На листя можна тільки прискати воду ввечері – рослини отримують вологу не тільки із коріння.

Для отримання хорошого врожаю потрібно ще підживити рослини. Для цього підійде розчин перегною у пропорції 1 до 4. На одну частину перегною 4 частини води. Підливати добриво під корінь.

Коли почнуть утворюватись суцвіття можна скористатись мінеральними добривами. Наприклад, у 10 літрах води розчиніть одну столову ложку суперфосфату і влийте під кожну рослину по 0,5-1 літрі.

Прорихлюйте землю після того, як внесли добрива.

Збирання врожаю броколі

Збирати врожай можна приблизно через 90 днів після садіння насіння.  Що цікаво – капуста плодоносить декілька місяців. Ви зрізаєте головки, а вони продовжують знову наростати.

До вживання придатні тільки суцвіття зеленого кольору. Якщо вони пожовтіли – значить ви запізнились ?

Висновок. Із статті ви дізнались як відбувається вирощування капусти броколі у відкритому ґрунті, як виростити цю культуру із насіння, правила збирання врожаю.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *