Жива огорожа своїми руками

Сучасний дачну ділянку – це не тільки город або сад. Часто власники хочуть перетворити його в затишне місце для повноцінного відпочинку. Причому багато з них воліють використовувати для цього власні сили і творчі здібності. Адже немає нічого кращого власноруч створених декоративних композицій, які зможуть гідно оцінити як гості, так і сусіди.

Одним з можливих рішень для комфортного облаштування дачі є посадка по периметру ділянки живоплоту. Крім чисто декоративного значення вона має ще й прикладне – така огорожа здатна не тільки захистити деякі культури від впливу сильних вітрів, але і позбавить господарів від сторонніх поглядів. Крім того, за допомогою живоплоту або невисокого живого бордюру можна розділити різні зони ділянки, що зробить загальне планування ще більш приємною і гармонійною.

Перед тим як створити огорожа із зелених насаджень слід скласти проект ділянки і нанести на нього місця, де будуть посаджені рослини. Такий проект зелених насаджень необхідно скласти на папері або намалювати в комп’ютері. Це дасть можливість все ретельно обдумати і вибрати найкращий варіант.

Звичайно, найкраще це робити ще під час будівництва дачного будиночка. Але навіть якщо ділянка вже розпланований і має свої усталені зони, жива огорожа все одно може стати для нього прекрасним доповненням або навіть важливим дизайнерським рішенням.

Коли місця для висадки живоплоту визначені, слід подумати про рослини, які будуть у ньому використовуватися. Для цього можна відвідати магазин садівників і проконсультуватися про види рослин для живої огорожі, про відхід, часу обрізки і цвітіння різних чагарників. Варто також враховувати, що процес створення такої огорожі може зайняти кілька років і залежатиме від швидкості росту посаджених рослин.

Тепер слід приступити до робіт на ділянці. Для цього, за допомогою плану, який ми зробили на папері, робимо розмітку тих місць, де будуть посаджені рослини. Вбиваємо кілочки і туго натягуємо між ними шнур. Викопуємо траншею, глибина якої безпосередньо залежить від величини кореневої системи обраних для посадки культур і в середньому становить близько сорока-п’ятдесяти сантиметрів. Далі необхідно підготувати грунт. Для чого насипаємо в траншею гній, перегній або торф і добре поливаємо його. Бажано додати сюди невелику кількість мінеральних добрив.

Починаємо посадку. Опускаємо вбрання рослина в яму і звільняємо коріння від чохла. Засипаємо яму і трохи утрамбовуємо землю, щоб в ній не залишилося порожнеч. Після цього слід рясно полити утрамбованное місце. Рослини можна висаджувати в будь-якому порядку – шаховому, прямому або з вкрапленнями інших сортів. Наприклад, між кущами бузку буде добре виглядати барбарис.

Обов’язково потрібно враховувати швидкість росту рослин та їх пагонів. Як тільки адаптація до нового місця закінчиться, їх слід обрізати і надати необхідну форму. Для створення більш щільною огорожі можна переплести гілки між собою. У майбутньому така огорожа стане непроглядній.

Зрозуміло, за рослинами знадобиться постійний догляд, який у великій мірі буде залежати від особливостей обраних чагарників. У будь-якому випадку, жива огорожа потребує постійного поливі і підгодівлі, обрізанні і видаленні засохлих гілок. Крім того, якщо необхідно домогтися від неї швидкого зростання у висоту, то слід частіше зрізати бічні пагони. А коли знадобиться пишність, то видаленню підлягатимуть верхівки рослин.

На закінчення залишається лише додати, що якщо заміський будинок відвідується і в зимовий час, то кращим варіантом для посадки будуть вічнозелені рослини. Крім того, створення живої огорожі – процес тривалий, але коли огорожа вже готова, вона принесе таке задоволення від виконаної роботи, що ви забудете про витрачених силах.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *