Альпійська гірка своїми руками на дачі

Що можна зробити в своєму саду, щоб здивувати сусідів і щоб, звичайно ж, сподобалося самому собі? Пропоную зробити на дачі альпійську гірку своїми руками. Чому саме своїми руками? Тому що ціна таких гірок досить таки висока. На одному сайті прочитав, що ціна доходить до 200 доларів за квадратний метр і це без урахування матеріалів і рослин.

Чим примітна альпійська гірка в саду на дачі? Багато людей з задоволенням би вирушили в подорож по гірських вершин, але не всі можуть собі це дозволити чи фінансово, чи за станом здоров’я. А так як спостерігати за гірськими вершинами дуже цікаво, то чому б не зробити у своєму саду невеликий куточок у вигляді альпійської гірки, розглядати який ми зможемо щодня, і при цьому не треба буде куди-небудь їхати.

Якщо я вас умовив, і ви вирішили зробити альпійську гірку своїми руками у себе на фазенді, то наступний закономірне питання це як зробити альпійську гірку? що для цього потрібно?

Спочатку необхідно підібрати відповідне місце для альпінарію. З одного боку він повинен виділятися і притягувати до себе погляд, але з іншого боку, на маленьких площах може захарастила собою весь огляд, що не є добре. Хоча, якщо ви тим самим бажаєте закрити небажаний вигляд, то чому б і ні.

Камені для альпійської гірки

Наступний наш крок це вибір каменів для альпійської гірки. Якщо ви бажаєте імітувати велику полонину, схили, скелі, то відповідно і камені для альпійської гірки будуть відповідного розміру. Але можливо це буде невеликий рокарій з кількома гарними каменями і рослинами, то кілька сот кілограмові брили вам будуть ні до чого.

Зазвичай використовують камені трьох видів: граніт, піщаник і вапняк. Причому для однієї альпійської гірки, використовують, тільки одного виду камені. Граніт має різноманітний колір і дуже довговічний. Для початківців краще вибирати нейтральні світлі кольори, щоб камінь не виділявся на загальному тлі альпінарію. Пісковику легко надати необхідну форму, а вапняк з часом покривається мохом і лишайником, що добре виглядає на тлі інших рослин.

Рослини і квіти для альпійської гірки

Так як альпійська гірка буде прикрашати ваша дачна ділянка не один рік, то краще вибирати багаторічні рослини. Тут можна піти двома шляхами – підібрати тільки гірські рослини і тоді у вас буде класична альпійська гірка, а можна підбирати рослини виходячи з власних уподобань, тоді це буде кам’янистий сад.

Для альпійської гірки підійдуть наступні квіти і рослини:

 • для загального фону використовують низькорослі чагарники, карликові сосни, ялівець;
 • для підстави використовують крупно і мелколуковічние квіти, такі як тюльпани, крокуси, мускари, хінодокси;
 • на схилах альпійської гірки висаджують седум (очитков) або почвопокривні рослини, такі як гвоздика, живучка, почвопокривні флокси, ясколка;
 • на височини висаджують низькорослі гірські рослини, такі як флокс шилоподібний, антеннарія, обрієта, крупка;

Для кам’яного саду вибір рослин величезний, тому тут вже вибираєте те, що вам більше подобається, але краще не перестаратися і зупиниться в межах 10 рослин. Рослини підбирають відповідно до типу каменів, які ви використовуєте. Ерік, верес, рододендрон підійдуть для граніту і пісковику. Оносма, дзвіночок, гіпсофіла – для вапняку.

Квіти і рослини підбирають таким чином, щоб альпінарій був красивим круглий рік, а не тільки у весняні місяці. Навесні посадіть крокуси, примули, шилоподібний флокс, нарциси, альпійський арабіс. Для літа підійдуть наступні рослини і квіти: чебрець, карпатський дзвіночок, бурячок скельний, вербейник, альпійська гвоздика. Восени вирощують карликовий золотарник, пізньоцвіт, хризантеми. Ще не забудьте про ряболисті хости, листя ірисів, пурпурні барбариси, які прикрашатимуть альпійську гірку протягом усього дачного сезону.

З каменями, рослинами та квітами для альпійської гірки розібралися. Тепер приступимо до будівництва та облаштування самого альпінарію.

Як зробити альпійську гірку?

 • На місцевості розмічаємо основні кордони нашої альпінарію;
 • Прибираємо грунт глибиною до 25 см;
 • Засипаємо до 15 см щебеню і до 10 см піску для дренажу;
 • Все добре утрамбовуємо;
 • Робимо насип з грунту для формування рельєфу і добре утрамбовуємо;
 • Підбираємо і укладаємо камені;
 • Засипаємо землю між каменями, щоб не було порожнеч;
 • Висаджуємо рослини і квіти на альпійську гірку.

На 6 кроці – укладання каменю, слід зупинитися докладніше. Спочатку розміщуємо найбільші камені. Під ці камені слід закласти основу з щебеню або бетону, з таким розрахунком, щоб каміння заглиблювалися від 1/3 до 2/3 своєї висоти. Камені повинні міцно лежати і не хитатися. Не слід з каменів робити щось подібне могилі з великим каменем по центру, як пам’ятник. Камені розташовують природним чином, без симетрії.

Високий професіоналізм при створенні альпійської гірки полягає в тому, щоб гірка виглядала природно, а не була купою нагромаджених каменів.

Догляд за альпійською гіркою полягає в тому, що необхідно іноді рихлити грунт, прибирати бур’яни, поливати, підсипати грунт і утрамбовувати його, висаджувати нові рослини. Головне, щоб каміння сильно не позаростали мохом або рослинами і добре було видно в альпінарії.

Ось така от спосіб створення альпійської гірки своїми руками на дачній ділянці ви можете використовувати у себе, щоб було чим помилуватися самим і вашим сусідам.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *