Зміцнення берегів ставка. Корисні поради

Зміцнення берегів ставка. Корисні поради

Якщо укоси і береги водойми обсипаються, підмивають водою або сповзають, втрачаючи свою естетику і привабливість, їх необхідно зміцнити. Крім цього вони зміцнюються в обов’язковому порядку при будь-якому будівництві, зменшенні або розширенні водойми. При виборі способу зміцнення враховується величина ухилу берегів, склад грунту і призначення водойми. Також важливу роль відіграє зміцнення при зведенні поблизу будь-яких будівель.

Існують різні види берегоукріплення: георешітка, протиерозійна сітка, габіонні конструкції, рослини, дерева та інші. Такі специфічні роботи з укріплення берегів дуже успішно проводить компанія SK-TERRA. В чому ж секрет успіху? Розглянемо все по порядку.

Протиерозійна сітка

Сітка з кокосових волокон

Георешітка

Армована сітка

Протиерозійна сітка

Протиерозійні геомати це гнучка сітка, зовні схожа на мочалку. Для їх виготовлення використовуються полімерні волокна. Підходять для зміцнення будь-яких берегів великих і маленьких ставків. Волокна сітки засипаються землею, міцно скріплюючи їх з грунтом. Водонепроникність, легкість, зручність і невисока ціна цього матеріалу роблять його одним з найпопулярніших для збереження лінії берега.

Сітка з кокосового волокна

Кокосові мати не дають грунту ущільнитися і покритися кіркою. Вони добре захищають схили від негативного впливу дощів, вітрів і сонця, підтримують грунт близько 3 років. Завдяки натуральному складу сітка полегшує вкорінення водної рослинності. Через певний час вона починає розчинятися, покращуючи якість ґрунту.

Георешітка

Георешітка – це матеріал, що нагадує синтетичні або полімерні стільники (соти). Для зміцнення берегів, що спливають стелитися даний матеріал, а стільники засипаються гравієм, грунтом, бетоном або щебенем. Для створення гарного ефекту решітки декоруються спеціальними матеріалами.

Армована сітка

Армована сітка з кольчужним плетінням використовується для зміцнення крутих схилів великих ставків. Це пористий матеріал, який засипається гальтованим або бутовим камінням, потім покривається рулонним грунтом. Завдяки цьому коріння трави міцно обплітають сітку, зміцнюючи конструкцію.

Габіони

Рослини

Зміцнення деревиною

Зміцнення шпунтом

Габіони

Габіони – це своєрідні ящики з металевої сітки або каркаси, які заповнюються галькою, щебенем або камінням. Найчастіше вони застосовуються для зміцнення схилів, що сильно розмиваються. Цей метод підходить для боротьби зі зсувами. Часто інші матеріали просто не допомагають.

Рослини

Для зміцнення берега можна висаджувати різні рослини. Відзначимо, що це досить складний і трудомісткий процес. Даний метод доставляє безліч турбот. Тут не обійтися без допомоги фахівців. Чагарники і рослини допомагають урізати кількість води, яка розмиває укоси ставка. Їх вибір залежить від швидкості росту і кореневої системи.

Зміцнення деревиною

Модрина, дуб та інші тверді види деревини відмінно підходять для зміцнення піщаних слабких укосів на великих і маленьких ставках. Зміцнення брусом – це один з найстаріших і перевірених часом методів посилення лінії берега. За допомогою твердої деревини ви надовго позбавите водойму від осипання укосів.

Зміцнення шпунтом

Це простий метод, який не потребує залучення фахівців. Для шпунта використовуються ПВХ-панелі, а також додаткові композиційні матеріали. Відзначимо, що тут трохи кульгає естетична складова, але, незважаючи на це швидкість, простота збірки і дешевизна панелей робить їх одним з найбільш затребуваних.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *