Зольно-мильний розчин проти шкідників капусти

капуста

У капусти, яка відноситься до овочевих культур родини Хрестоцвіті, є небезпечні шкідники, які завдають серйозної шкоди майже всім посадкам. І можуть повністю позбавити городника врожаю міцних качанів. Мова йде про гусениці капустянки (капустяні білявки) і совки.

Яку шкоду завдають гусениці капусті?

Метелики капустянки роблять яйцекладки із зворотного боку нижніх листків рослин, а метелики капустяної совки – всередині кущів. З яєць виводяться ненажерливі гусениці: великі жовтуваті у білявок, і дрібні зеленуваті у совок.

Їх раціон харчування складають соки і тканини капустяного листя. Всього кілька екземплярів паразитів здатні повністю знищити велику листову пластину всього за добу. Якщо не вживати ніяких заходів, то на дозрівання качанів в кінці літа можна не розраховувати, так як рослини будуть з’їдені набагато раніше.

В даний час існує безліч отрутохімікатів, які продуктивно знищують шкідників і гусениць на культурних рослинах. Однак, обробки токсичними пестицидами, під час активного плодоношення, обов’язково призводять до накопичення небезпечних речовин в качанах капусти.

Користь настою золи і мила для капусти

Бувалі дачники, які не використовують на ділянці синтетичних препаратів для обробки рослин, знають відмінний засіб від гусениць капустяної совки і білявки – зольно-мильний настій, приготувати який не складе зайвих зусиль в будь-якому господарстві.

Цей розчин абсолютно безпечний для рослин, людей, тварин і довкілля в цілому, зате токсичний для шкідників капусти, їх яєць, личинок і гусениць, так як зола буквально випалює паразитів зовні і зсередини.

Як приготувати мильно-зольний розчин?

Для приготування настою небажано використовувати оцинковані відра або металеві ємності. Підійде звичайне пластикове відро, емальована виварка або велика каструля.

В обрану ємкість засипають півлітрову банку просіяної рослинної золи або пічної сажі, заливають крутим окропом (10 літрів), перемішують склад дерев’яним держаком лопати або палицею, накривають кришкою і дають настоятися протягом доби.

Потім в розчин додають половину натертого шматка господарського мила (50-60 грамів), розмішують рідину і залишають під кришкою ще на добу.

Як правильно застосовувати розчин на плантаціях капусти?

Готовий біологічний інсектицид ретельно збовтують і використовують для поливання капустяних кущів. У середину кожної рослини вливають по склянці розчину. Для цих цілей зручно використовувати ополоник або кружку. Гусениці зникають вже на наступний, після обробки, ранок.

Проливати посадки зольно-мильним розчином рекомендується, коли починається масовий наліт білих з чорною окантовкою на крилах метеликів і невеликих сірих метеликів, а також при появі перших ознак присутності гусениць на кущах у вигляді поїдених листя і отворів на них.

Кратність обробок залежить від присутності шкідників в посадках. За сезон досить провести кілька зрошень рослин настоєм мила і золи.

Зольно-мильний розчин проти попелиць

Описаний засіб допомагає не тільки від гусениць, що живуть на культурних рослинах в саду і на городі, але і проти небезпечних попелиць, здатних знищувати молоді пагони і листя капусти, огірків, яблук, смородини, черешні, калини, черемхи, троянд та інших плодових, декоративних, ягідних і овочевих культур. Причому його ефективність суттєво зростає при обробках на початку вегетації.

Для боротьби з попелицями, в приготований за описаним рецептом мильно-зольний розчин занурюють на кілька хвилин кінці гілок дерев і чагарників, на яких є скупчення паразитів і їх личинок. А на грядках рясно обприскують настоєм всю надземну частину рослин, приділяючи особливу увагу зворотному боці листкових пластин. Обробку повторюють кілька разів з інтервалом в два-три дні.

Розчин мила і золи – перевірений засіб боротьби з гусеницями й іншими паразитами в капустяних посадках, що дозволяє зберегти урожай качанів в первозданному вигляді.

 

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *