Агроволокно: які переваги воно має?

Агроволокно

Застосування агроволокна в сільському господарстві, як у промисловому овочівництві, так і в приватному секторі, дає значні переваги в отриманні більш раннього, щедрого та здорового врожаю. Цей щільний нетканий матеріал має великий типорозмірний ряд і різну щільність, що забезпечує універсальність його використання.

Переваги використання агроволокна у сільськогосподарській сфері

Довгі роки найзвичнішим і найпоширенішим матеріалом у городників була поліетиленова плівка. Вона досить важка, не здатна забезпечити циркуляцію повітря та вологи, на її внутрішній поверхні утворюються краплі конденсату, який провокує загнивання рослин. Різкі температурні перепади під таким укриттям також негативно впливають на рослини. Проблемою стає її утилізація.

Нетканий матеріал позбавлений цих недоліків; агроволокно купить необхідно кожному городнику, так як має воно суттєві переваги перед поліетиленом.

  1. Воно повітро- і водопроникне, що виключає появу вологи на внутрішній стороні матеріалу, а поливати рослини можна безпосередньо через агроволокно. Завдяки повітрообміну, що постійно відбувається, рослинам не загрожує стрес від різкої різниці ранкових і вечірніх температур.
  2. Невелика вага агроволокна дозволяє без побоювання накривати навіть ніжні сходи, укладати його на посадки без опор, залишаючи невеликий запас їхнього зростання. Перед прополюванням та іншими заходами матеріал можна легко зняти і потім повернути на місце.
  3. Укриття з агроволокна стане надійним захистом для молодих рослин від шкідників: редиску, капусту та листовий салат воно врятує від хрестоцвітих блішок, зелені культури позбавить попелиці, на цибулі не оселиться цибулева муха. Так як ці шкідливі комахи нападають на сходи, що з’являються, нетканим полотном грядки накривають відразу ж після сівби насіння або висадки розсади.
  4. Слід зазначити універсальність цього матеріалу: він використовується і навесні – для створення сходів комфортного мікроклімату під укриттям, і влітку – для захисту від шкідників, і восени – як зимове укриття ягідників та дерев. Завдяки стійкості до розривів може використовуватися кілька сезонів: чистим укривають рослини, до речі, його можна прати, а коли агроволокно вже остаточно забрудниться чи порветься, ним мульчують ґрунт та захищають від морозів багаторічники.
  5. Агроволокно, на відміну від поліетиленової плівки, виготовляють з поліпропілену, дозволеного для виготовлення харчової упаковки. Після того, як воно остаточно занепаде, його дрібні шматочки можна прикопати або відправити на переробку з іншими відходами.
Агроволокно
Агроволокно в порівнянні з поліетиленовою плівкою має переваги

Особливості застосування агроволокна

Цей нетканий матеріал може застосовуватися тимчасово – на будь-яких етапах розвитку рослин або постійно весь сезон. Особливо ефективним є його використання холодною затяжною весною, коли воно дає так необхідне рослинам тепло.

Культури, яким необхідне запилення комахами (патисони, кабачки, суниці, огірки), накривають лише на ніч, вранці укриття обов’язково знімають. Зміцнювати краї матеріал можна різними способами: дошками, камінням, пакетами із землею та іншими підручними матеріалами.

Вибираючи агроволокно здесь на сайті інтернет-маркету AgreeMarket для захисту від короткочасних заморозків, враховують показники його густини. Так, марка П-17 захистить рослини від морозу -1-2⁰С, а П-30 від -3-4⁰С.

Чорне та біле агроволокно
Чорне та біле агроволокно – найпопулярніші у садівників різновиди

Хороший результат дає вирощування під агроволокном пучкової продукції: ранньої моркви, редиски, набагато швидше відростає зелень у багаторічних культур: щавлю, цибулі та ревеню. А терміни дозрівання ранньої картоплі скорочуються на 10-12 днів, якщо порівнювати з посадкою у відкритий ґрунт без укриття.

Тож затребуваність агроволокна абсолютно виправдана: за його допомогою можна зібрати перший урожай у більш ранні терміни, вберегти посадки від заморозків та температурних стрибків та захистити їх від багатьох хвороб та шкідників.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *