Чим відрізняється і яка плитка краща: вібролита чи вібропресована

яка плитка краща: вібролита чи вібропресована

Тротуарну плитку виготовляють із дрібнозернистого бетонного розчину. Виріб може бути виготовлений двома способами – вібропресуванням та вібролиттям. Методи відрізняються за низкою характеристик: термін служби, адгезивні властивості, міцність. Займаючись облаштуванням приватних доріжок, власники не можуть визначитися, що краще – вібропресована або вібролита бруківка від виробника. Порівняння матеріалів та думки покупців наведено нижче.

Чим відрізняється вібролита тротуарна плитка від вібропресованої

вібролита тротуарна плитка
Цікаво оформлена вібролита тротуарна плитка здатна стати окрасою двору

Перед покупкою людина звертає увагу на довговічність. Чим менше проживе плитка, тим раніше за неї доведеться турбуватися. Тому намагаються вибрати найміцніші вироби, які не бояться опадів та механічного впливу.

Експлуатаційні властивості залежать від технології виробництва та від кількості витраченого часу. На виготовлення впливає співвідношення пропорцій бетону. Його зміна призводить до різних наслідків.

Вібропресовані вироби майже завжди представлені в одному оформленні

Вібролита плитка характеризується гладкою поверхнею. З цієї причини вона слизька. Виробники часто додають насічки, що подаються у вигляді орнаменту. Малюнок має не так декоративний, як практичний сенс. Виріб добре піддається ручній обробці: розміри можна підправляти киркою або кам’яним диском.

Вібропресована бруківка відрізняється вищими характеристиками. Завдяки геометрично правильній формі розміри бруківки легко регулювати. Обробці піддається погано – матеріал значно міцніший. Відколоти шматок вібропресованої плити своїми руками важко.

Увага! Якщо вибрати шорстку поверхню виробу, це зробить прогулянку тротуаром безпечним навіть у зимовий час.

Бруківку можна встановлювати тільки на рівну основу. Для заповнення простору між швами краще вибрати пісок.

Відрізнити вібропресовану бруківку від вібролітої легко – достатньо подивитися на її форму

Яка тротуарна плитка довговічніша: вібролита або вібропресована

Вібролита тротуарна плита прослужить у середньому 6 років. При дбайливому поводженні термін можна продовжити до 8-9 років, проте покриття все одно почне вицвітати. Якщо матеріал зруйнувався після третього року служби, отже, було порушено технологію виробництва. На такій бруківці добре видно сліди від ударів. Щоб уникнути браку, краще купувати товар у перевірених компаній, наприклад, бруківка Старе місто від компанії КраснеБрук буде гарним варіантом.

Вібропресована тротуарна плитка довговічніша, в середньому, термін служби від 25 до 30 років. Якщо не порушувати правила експлуатації, періодично доглядати матеріал, виріб протримається набагато довше.

Яку тратуарну плитку краще вибрати – вібролиту чи вібропресовану

Щоб вибрати матеріал правильно, слід ознайомитись з його характеристиками. За технічними властивостями вібропресована тротуарна плитка виграє. Однак її вартість вища. Вібролита – більш дешева бруківка. Вона підійде для облаштування невеликих доріжок, схильних до слабких навантажень.

Важливо! Вібропресовані плити використовують для облагородження великих територій – парків, тротуарів, автомобільних стоянок та ін.

Висновок

Що краще: вібролита чи вібропресована бруківка? Щоб вибрати матеріал, слід враховувати особливості місцевості, експлуатаційні властивості виробу та репутацію виробника. Не варто забувати і про правильну послідовність монтажу. Надійність ділянки залежить від якості укладання. Плитка, встановлена на рівній поверхні, простоїть довше, ніж на рельєфній. Люди цінують переваги вібропресованих конструкцій, тому більшість віддає перевагу їм.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *