Правильний газон своїми руками

Тим людям, які бажають на своїй заміській ділянці отримати затишну обстановку з великою кількістю зелені, можна порекомендувати зробити хороший газон. Його прекрасний зовнішній вигляд зможе непогано підкреслити красу висаджених у клумбах квітів. Зелена трава газону непогано справляється із збагаченням повітря киснем і очищенням його від пилу. До того ж, газон прекрасно підходить для ходіння по ньому босоніж. Якщо у вас вже дозріла подібна задумка, то вам якраз буде корисна стаття про те, як зробити газон своїми руками.

Що ж слід знати для початку про пристрій газону? Є трави, що використовуються для газонів, які теневиносліви і вологолюбні, а є трави, які люблять сонце і переносять посуху.

Для пристрою першого виду газону підійде мітлиця побегоносная. Це дуже добра трава, у висоту 10 см, яка дуже швидко покриває грунт. Недолік цієї трави в тому, що в сильну спеку, вона дуже швидко висихає, тому вимагає в суху і жарку погоду регулярного поливу. Але навіть якщо мітлиця і засохне, то варто пройти дощу і ваш газон знову стане зеленим.
Для газону на відкритому, сонячному ділянці і жаркій погоді краще підійдуть суміші трав райграса, костриці, тонконіг лучний. Райграс стійкий до витоптування, а тонконіг лучний і костриця посухо і морозо стійкі.

Газон можна створювати двома способами – за допомогою посіву насіння або розстиланням вже готового рулонного газону. Але обидва ці способи все одно вимагають проведення певних підготовчих робіт з планування ділянки. Вам буде потрібно перекопати грунт, вибрати з неї весь великий сміття, ущільнити перекопали місце. Якщо тут вже щось вирощувалося, то грунт має бути додатково вдобрена. В якості добрива можна використовувати звичайний торф.
Посадка та полив газону

Далі переходимо безпосередньо до вибору формування газону. Для посіву вам необхідно підібрати хорошу трав’яну суміш, яку потрібно розподілити по посівної площі.

Тут проблема полягає в тому, що при покупці не якісної суміші насіння, ви можете занести разом з газонними насінням ще й насіння бур’янів. В результаті посадки такого газону ви отримаєте головний біль по виведенню цих самих бур’янів. Тому краще заплатити дорожче, за якісну суміш, але зате заощадите сили і нерви надалі, коли будете вирощувати газон своїми руками.

Норма посіву – близько 20-40г / м. кв. Висіяне насіння необхідно закласти в грунт. Для цього скористаємося граблями і Прікатайте насіння чим-небудь важким. Так вони зможуть краще контактувати із землею, що сприяє їх кращому проростанню. Далі настає черга одного з найважливіших етапів в облаштуванні газону. Йдеться про полив. До того часу, коли з’являться перші паростки, земля повинна бути досить вологою. Цей період зазвичай займає від декількох днів до декількох тижнів. Після можна знизити норму поливу і перейти до видалення бур’янів.

Сіяти насіння газонних трав можна з весни до осені, головне, щоб трава встигла вкоренитися і був полив.
Газон в рулонах

Заощадити час дозволяє рулонний газон. Але ось ваш гаманець трохи «схудне». Тому даний тип газону не дуже популярний серед наших співвітчизників, які воліють заощадити. Замовивши рулонний газон, ви отримаєте акуратні зелені килимки, які за короткий час дозволять отримати на своїй ділянці рівний газон. Догляд за даним типом газону зводиться до правильного поливу. Всі необхідні добрива вже повинні бути присутніми в грунті цього газону.

Після того, як рулонний газон прижився або посіяне насіння досить добре проросли, потрібно зайнятися доглядом. Необхідно постійно скошувати траву, яка виросла вище 10см. Скосивши траву, газон обов’язково поливається. Залежно від виду рослинності скошувати газон необхідно кожні 10-20 днів.
Догляд за газоном

Як і всьому живому, газону потрібне харчування. Що стосується добрив, то знадобиться комплексні суміші, що розсипаються в кількості близько 50г / м. кв. Робити це потрібно приблизно 2-3 рази на рік. Щоб уникнути хімічних опіків підгодівлі виробляються за сухим рослинам. Після підгодівлі можна полити газон, що призводить до розчинення гранул і якнайшвидшому засвоєнню поживних елементів. Корнеобразование молодих рослин поліпшується завдяки проколюванню грунту на 5-8см. Так поліпшуються і дренажні властивості газону.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *