Навіщо будувати фундамент для теплиці

Рідкісні дачники-городники обходяться на своїй ділянці без теплиці або хоча б невеликого парника. Такі споруди допомагають виростити розсаду,  продовжити сезон збору врожаю, отримати ранні овочі і виростити щось екзотичне. Стаття розповість, чому доцільно будувати теплицю на фундаменті.

Навіщо будувати фундамент для теплиці

Насправді, багато власників ділянок, вирішивши побудувати теплицю, намагаються заощадити. Роблять все своїми руками, з підручних і недорогих матеріалів. Досить економний і популярний варіант – побудувати теплицю з полікарбонату. Це не так вже й складно, але економити на фундаменті не радимо! На практиці потім переконуються, що основа для теплиці необхідна і стикаються з тим, що тепер все потрібно переробляти.

Навіщо будувати фундамент для теплиці

Фундамент для теплиці необхідний з наступних вагомих причин:

  • Він стане основою всієї конструкції, забезпечить надійність, довговічність, розподілить навантаження від стін і покрівлі, якщо вони важкі;
  • Якщо теплиця легка, з плівки, фундамент не дозволить знести її поривам вітру, забезпечить зчеплення з грунтом;
  • Фундамент не дасть внутрішнім конструкціям стикатися з вологим грунтом, в результаті теплиця прослужить довше;
  • Фундамент збільшує теплоізоляційні характеристики теплиці, зменшує ризик того, що пізні заморозки зашкодять розсаді;
  • Фундамент забезпечить горизонтальне розташування стін теплиці на ділянках зі складним рельєфом;
  • Теплиці зі стаціонарними високими грядками необхідна міцна основа, що дозволяє підняти висоту стін;
  • Фундамент захистить грядки всередині від проникнення всюдисущих бур’янів, що істотно полегшить догляд за теплицею і посадками;
  • Всередину не проникнуть кроти та інші шкідники;
  • Фундамент затримає вологу всередині теплиці, полив можна буде проводити трохи рідше;
  • Теплиця на капітальному фундаменті з обробкою як у самого будинку виглядає просто більш естетично, привабливо, краще вписується в загальне оформлення ділянки.

Навіщо будувати фундамент для теплиці

Навіщо будувати фундамент для теплиці

Заощадити на фундаменті для теплиці, звичайно, все одно можна. Його часто роблять з бруса, щоб залишити можливість перенести споруду. Можна використовувати, наприклад, шпали, старі блоки, цеглини, а також гвинтові палі. Популярні бетонні, стрічкові фундаменти, на які не піде багато розчину. Такі теплиці вже будуть стаціонарними.

Навіщо будувати фундамент для теплиці

Навіщо будувати фундамент для теплиці

Не потрібен фундамент тільки невеликим парникам з плівки, яка утримується на дугах і кілочках. Так, є ризик, що такий парничок просто знесе вітром, але це не стане причиною пошкодження інших будівель і проблем з сусідами.

Навіщо будувати фундамент для теплиці

Навіщо будувати фундамент для теплиці

Крім того, багато виробників готових теплиць з полікарбонату пропонують конструкції, яким фундамент не потрібен. Стійки каркаса з металу просто мають на кінці перемичку, заглиблюються в землю, вирівнюються за рівнем, засипаються і утрамбовуються грунтом. Це забезпечить міцність конструкції і дозволить переміщати її по ділянці в разі необхідності.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *