Цвітна капуста, як вирощувати і доглядати, як збільшити врожай

Як правило у нас можна вирощувати лише сорти капусти цвітної, які належать до груп середнього і раннього дозрівання. Всі вони являють собою гібриди 1-ого покоління іноземних селекцій, у яких вегетаційний період становить від 110 до 125 днів. До таких сортів належать: Робер, Профіл, Кандид Шарм, F1 Гудман, Байк Рок, Гібриди: Фремонт, Фарго, Сирія, Палас, Монтано, Малимба, Латеман, Барсак, Астерікс і т. д. До ранньостиглих сортів відносять – Мовір 74, Амфору і т. д., до середньораннім сортів – Вітчизняну, Гарантію, до середньостиглих – Адлерську зимову і весняну, до середньопізніх – Сочинську.

Як вирощувати розсаду цвітної капусти

З метою отримання дружних сходів і здорової розсади, необхідно застосовувати насіння великих розмірів. Перш ніж посіяти насіння, необхідно протягом 30 хвилин їх обробити гарячою водою, потім охолодити прохолодною водою і замочити марганцевим розчином на протязі 8 годин.

Потім це підготовлене насіння необхідно висівати по спеціальних скриньках або горщикам. Використовувати слід ящики, у яких розміри 50 на 30 на 10, і у яких передня стінка знімна. Щоб поліпшити дренаж скриньки на її дно кладуть невеликі камені. До складу ґрунту повинні входити, у співвідношенні 3 до 1, низинний торф і гній, а також додаються на відро ґрунту сульфат калію – 15 гр., суперфосфат – 30 гр., і борна кислота – 0,5 чайної ложки. Ця поживна суміш вирівнюється, зволожується і ущільнюється, потім проводяться борозенки на відстані 3 см за 0,5 см в глибину. Потім в ці борозенки поміщаються насіння, між ними відстань повинна бути 1,5 см, присипаються сумішшю.

Коли сходить розсада

Якщо умови є оптимальними, температура повітря складає 20 градусів, то через 4 або 5 днів, після того, як здійснено посів, розсада сходить. Щоб виключити витягування розсади слід протягом 5 днів знижувати температуру приміщення на 7 градусів, а потім збільшити на 15 градусів. Пікетування проводиться на 10 добу, причому необхідна помірна вологість грунту. Інакше розсада може захворіти таким захворюванням, як чорна ніжка. У разі вирощування розсади в кімнатних умовах, перед початком її висаджування на грядку, її потрібно загартовувати, від уникнення стресу у рослини, в результаті якого вона перестане рости.

Підготовка грунту до висадки

Підготовка ділянки під цвітну капусту здійснюється за тією ж технологією, що і для звичайної. Після збору осіннього врожаю, проводиться розпушування грунту, в результаті якого бур’яни, що сходять варто прополоти. Через 14 днів потрібно перекопувати ґрунт, але на початку додаються 8 гр. органічні і 35 гр. фосфатні і калійні добрива на 1 м2. З настанням весни знову проводиться розпушування цього грунту з додаванням 25 гр. сечовини. У разі додавання органічних добрив, слід додати побільше мінерального добрива в два рази.

Як збільшити врожай

Щоб вийшли компактні достиглі голівки розсада садиться в такий грунт, який є щільним. З цією метою оброблення ґрунтів здійснюється восени, щоб вони встигли осісти. Вирощування цвітної капусти здійснюється розсадним способом, а також в деяких випадках методом посіву насіння, причому посів насіння здійснюється в 3 або 4 терміни, перерва між ними – 20 днів.

Відео

Ознайомтеся з відео-уроком з вирощування цвітної капусти

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *