Підживлення томатів – як удобрювати помідори

Для збору хороших урожаїв томата потрібно постійно спостерігати за станом грунту. Для підтримки родючості, грунт необхідно удобрювати. Робити це потрібно перед висадкою, під час неї і після висаджування саджанців.

Томати, як і багато овочів, потребують підтримці родючості ґрунту, чого можна досягти завдяки внесенню добрива і підгодівлі. При звичайній підгодівлі вноситься весь комплекс макро – та мікродобрив. Під час вегетаційного періоду змінюють кількість внесених добрив.

Первісне підживлення

Помідори в самому початку потребують калійної підгодівлі, для цього треба вносити калійну селітру. В ході росту і освітлення потреба в калії зменшується в 1,5, а іноді і в 2 рази.

Велика потреба помідорів в поживних речовинах актуальна тому, що у них сформована коренева система більше і потужніше, ніж у огірка. Вона сприяє кращому і швидкому проходженню поживних речовин з грунту. На головне перекопування грунту треба вносити, з розрахунку на один квадратний метр, 10 кг компосту або 5 кг гною або посліду, а також сухі матеріали.

Мінеральна підгодівля помідор

При підживленні мінеральними підгодівлями ретельну увагу слід приділяти їх співвідношенням. Для посилення здатності формувати плоди, а також протистояти шкідникам, хворобам та інших зовнішніх подразників, помідорам необхідно збільшити калійне живлення. Збільшення азотного живлення сприяє потужному росту вегетативного обсягу, шкодить формуванню плодів.

Гарний вплив на помідори надає фосфор. Його вносять у міру необхідності. Розрахунок такий: на 1 квадратний метр потрібно від 20 до 40 г фосфору.

Томат набагато краще росте на слабокислих ґрунтах, ніж на нейтральних ґрунтах. Вапнування треба проводити в тому випадку, якщо розчин грунту Ph менше 5,5.

Гній як добриво

Раніше було сказано, що для забезпечення нормального росту помідорів вистачить 5 – 10 кг гною на 1 кв. метр, правда, це більше годиться для культивованих грунтів, які і так досить родючі. На бідних грунтах дозу необхідно збільшувати до 20 – 30 кг на 1 кв. метр. Правда, не варто підгодовувати свіжим гноєм, так як в ньому міститься легкодоступний азот, який викликає у саджанців вегетативне зростання обсягу, а також робить рослини схильним до шкідників і хвороб.

При вирощуванні помідорів після огірків підживлювати грунт не треба. Досить часто грунт після огірків сильно удобрений, і додаткові підгодівлі можуть призвести до загибелі сходів і молодих рослин.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *