Хвороби помідор (томати) з фото

Помідори частенько псуються ще до кінця не доспів. Вся справа у хворобах. У даній статті мова піде про хвороби помідор і про те, як з ними боротися. До речі, зіпсовані помідори не можна ні в якому разі приймати в їжу. Як варіант, можна використовувати у приготуванні компосту або ж мульчі.

Вершинна гниль

Така хвороба носить фізіологічний характер. Її появі сприяє спекотна погода при відносно низькій вологості повітря, а так само нестачі вологи в грунті. Розвивається завдяки швидкому випаровуванню вологи з поверхні плоду і вражає тканину плоду.

Щоб не допустити вершинную гниль необхідно правильне зрошення та аерація ґрунту.

Біла плямистість

Характеризується появою брудно-білих плям з темною облямівкою, на яких розташовується безліч чорних крапок – плодовим тілом гриба. Листя, уражені білою плямистістю, буріють і засихають, а стебла в’януть і відмирають. Розповсюджується хвороба з нижньої частини рослини вгору. Сприяє зниженню врожаю. У рідкісних випадках хвороба може початися в момент розсади, передавшись від перезимувалих рослинних залишків, а так само може переноситися одягом, знаряддями праці і руками, вітром і водою.

Щоб не допустити зараження, необхідно дотримувати санітарно-гігієнічні умови. Для цього збираються рослинні залишки як у полі, так і на парниковій ділянці. Не допускати повернення томата на одну і ту ж ділянку більше одного разу на три роки. Щоб не допустити чергують культури в сівозміні з цим розрахунком. Якщо хвороба вже з’явилася, то лікування відбувається за допомогою хімічного методу. Рослина обприскується 1% бордскою рідиною, обприскуванням хлорокиссю міді в півпроцентній суспензії. При розвитку хвороби в парниках, хімічна боротьба повинна починатися в період вирощування розсади тривати при пересадці у відкритий грунт. Обприскування проводиться кожні два тижні.

Чорна ніжка

При цій хворобі уражуються сходи. Сіянці піддаються почонінню стебла, з’являються ниткоподібні стоншення. Захворілі рослини рідко приживаються при пікіровці. Сприяє появі надлишкова вологість повітря і грунту.

Для запобігання необхідно дезінфікувати грунт, не допускати загущених посівів, протруювати насіння, а так само рідше поливати сіянці і частіше проводити провітрювання приміщення.

Чорна бактеріальна плямистість

При такої хвороби, як і у перцю, уражаються листя, стебла, черешки і плоди. З’являються видовжені чорні плями на стеблах і черешках, а так само по краях листків. Починається у фазі сіянців. Така хвороба заважає належному розвитку рослини, а при сильному ураженні вона гине. Поширенню хвороби сприяє підвищена вологість повітря при високій температурі.

У ролі збудників можуть бути бактерії, які залишилися на залишках уражених рослин до зими. Іноді переноситься з насінням.

Для лікування необхідно прогрівання насіння, дезінфекція парників і ящиків і необхідний режим температури і вологості. В іншому заходи такі ж як і проти білої плямистості.

Такі хвороби виникають як у тепличних, так і у помідор, висаджених у відкритому грунті.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *