Савойська капуста – посадка, вирощування, підживлення

Технічні правила, по яких вирощуються розсаду такого виду капусти, як савойська, точно такі ж, що і у білоголової. Сорти, які встигають рано, підсіваються в березні місяці (до середини місяця), а середні пізні сорти, призначені для вживання восени і взимку – в квітні місяці (до середини місяця).

Як тільки з’являються сходи температурний режим потрібно зменшити до 10 градусів. Для того, щоб вибірка сіянця була полегшена робиться полив в районі листка, а також сім’ядолі. Виконувати пікірування слід в поживних горщиках або кубиках, а коріння коротшають у 3 рази. Якщо погода тепла, світить сонце, то треба на пару або три дні рослину тримати в тіні газети, яка попередньо змочується в воді.

Полив розсади

Поливається розсада вранці в теплу сонячну погоду і потім провітрюється, підтримується оптимальна температура. Після закінчення півтора місяця розсада савойської капусти вже придатна до висаджування – у неї вже 4-5 листків.

Сорт цієї рослини, який дозріває рано, у порівнянні з такими сортами капусти звичайної, є скоростиглий. Отже, ділянку потрібно вибрати таку, щоб рослина була прихована від сонця, та на ділянку потрапляло сонце.

Добриво грунту

Найбільш кращими попередниками цієї рослини є томати, огірок, буряк, цибуля, бобові культури, картопля. На ті грядки, на яких вирощувалися редьки, ріпи, редис, капуста різних сортів, повертаються через 4 роки.

Цій капусті потрібно достатня кількість поживних елементів, які будуть легкодоступними. Саме з цієї причини для неї грунт необхідно підготувати восени. Спочатку проводиться розпушування грунту з глибиною 10 см, а через 14 днів, після появи бур’янів, грунт перекопується лопатою і вносяться на 1 м2 по 5 або 7 кг органічні добрива.

Догляд за ґрунтом

З настанням ранньої весни необхідно провести боронення ділянки, з метою збереження в грунті вологи. Якщо ті сорти, які дозрівають рано, садять на неприкритій ділянці землі, то слід провести їх укриття за допомогою захисних ковпачків або плівки, для того щоб в результаті тривалого впливу невисокої температури не сталося стрілкування рослин. Ранній сорт висаджується не в один термін, а в кілька до закінчення травня місяця. Сорти, які дозрівають пізно і не рано, потрібно садити в перших числах липня.

Садити рослини потрібно таким чином, щоб між ними залишилося певну відстань:

  • сорти, які дозрівають рано – відстань між ними від 35 до 40 см, і від 40 до 45 см між рядами.
  • у не дуже ранніх сортів існує своя схема посадки – 50×50, ті, що пізно дозрівають – 60×60. Через 5 днів, на місці загиблих рослин садять нові.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *